.:: پایگاه اطلاع رساني مشعل ( اخبارصنعت نفت ايران وجهان) ::..:: ایران با شرکت های روسیه و ترکیه برای توسعه میدان های نفتی مشارکت می کند ::. .:: پایگاه اطلاع رساني مشعل ( اخبارصنعت نفت ايران وجهان) ::..:: ایران با شرکت های روسیه و ترکیه برای توسعه میدان های نفتی مشارکت می کند ::.
كد خبر: MN-371079 تاریخ : 21 /5 /1396 ساعت : 10:30 نسخه چاپي ارسال به دوست
ایران با شرکت های روسیه و ترکیه برای توسعه میدان های نفتی مشارکت می کند

این نخستین توافقنامه سه جانبه مشارکت و سرمایه‎گذاری میان شرکت‎های ایرانی و خارجی به شمار می‎رود.

 توافقنامه مشارکت و سرمایه‎گذاری سه‎جانبه برای توسعه میدان‌های نفت و گاز، میان شرکت اکتشاف و تولید غدیر، شرکت زاروبژنفت روسیه و شرکت یونیت اینترنشنال ترکیه در مسکو امضا شد.

به گزارش 1ايگاه اطلاع رساني مشعل؛ بر مبنای این توافقنامه سه شرکت نسبت به سرمایه‎گذاری مشترک در طرح‎های توسعه‎ای نفت و گاز در داخلی یا پروژ‌ه‌های بین‌المللی اقدام می‎کنند.
این توافقنامه با حضور مقام‌های ارشد شرکت‎های نامبرده و مقام‌های ارشد دولتی روسیه امضا شد. شرکت اکتشاف و تولید غدیر به عنوان رهبر مشارکت و سهم سرمایه‎گذاری هر یک از شرکت‎ها به میزان مساوی درنظر گرفته شده است.
سرمایه گذاری غدیر از صندوق های سرمایه گذاری زیر مجموعه سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح به شمار می رود.
بر پایه این توافقنامه، افزون بر آنکه امکان سرمایه‎گذاری مشترک برای فعالیت‎های توسعه ای میادین نفتی و گازی در داخل و یا خارج از کشور به پیشنهاد هر یک از اعضای مشارکت فراهم است، طرفین توافق کرده‌اند همه فعالیت‎های فنی و اقتصادی اجرای طرح‎های توسعه میدان‌های نفت و گاز را با همکاری یکدیگر و تشکیل تیم‎های راهبری فنی-اقتصادی پیگیری کنند.
این نخستین توافقنامه سه جانبه مشارکت و سرمایه‎گذاری میان شرکت‎های ایرانی و خارجی به شمار می‎رود.
شرکت سرمایه‎گذاری غدیر که به عنوان یکی از شرکت‎های صاحب صلاحیت ایرانی برای فعالیت در حوزه اکتشاف و تولید معرفی شده است، برای مطالعه فاز سوم دارخوین، سپهر، جفیر و میدان گازی کیش، با شرکت ملی نفت ایران تفاهم‌نامه همکاری امضا کرده است. 
شرکت زاروبژنفت روسیه شرکت دولتی روسیه است که در زمینه اکتشاف، توسعه و حفاری میادین نفتی و گازی در داخل و خارج از روسیه فعالیت می‎کند. این شرکت در سال‎های گذشته با شرکت‎های بزرگی مانند اکسون موبیل آمریکا، توتال فرانسه و استات اویل نروژدر طرح‎های نفتی و گازی مشارکت داشته است و به‌تازگی به‌عنوان یکی از شرکت‌های بین‎المللی صاحب صلاحیت برای فعالیت در طرح‎های توسعه میدان‌های نفت و گاز ایران از طرف شرکت ملی نفت ایران معرفی شده است.
شرکت یونیت اینترنشنال ترکیه هم شرکتی خصوصی است که در زمینه تولید انرژی و برق در ترکیه، ایران و کشورهای اروپایی فعالیت دارد.

اخبار مرتبط :


امتیاز خبر:
نظرات خوانندگان:

ارسال نظر

نام:

ایمیل:

عنوان:

متن نظر:

کد امنیتی:

اطلاع با پایگاه اطلاع رسانی مشعل
تمامی حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری واطلاع رسانی مشعل نیوز می باشد
طراحی و اجرا :شرکت فناوری و اطلاعات آراد