.:: پایگاه اطلاع رساني مشعل ( اخبارصنعت نفت ايران وجهان) ::..:: نامه به وزير محترم نفت با موضوع مشكل تعديل مدرك تحصيلي كاركنان نفت ::. .:: پایگاه اطلاع رساني مشعل ( اخبارصنعت نفت ايران وجهان) ::..:: نامه به وزير محترم نفت با موضوع مشكل تعديل مدرك تحصيلي كاركنان نفت ::.
كد خبر: MN-370983 تاریخ : 13 /5 /1396 ساعت : 11:35 نسخه چاپي ارسال به دوست
نامه به وزير محترم نفت با موضوع مشكل تعديل مدرك تحصيلي كاركنان نفت

ديدگاه،انتقاد و پيام هايتان براي انتشار در اين ستون را از طريق نظرات خبرهاي سايت، يا ارسال پيامك ، تلگرام يا واتساپ به شماره هاي: 09172670030، یا 09172670031 و یا ارسال ايميل از طريقmashalnews@yahoo.com اقدام فرماييد.

بنام خداوند يكتا وبي همتا.
خدمت.جناب آقاي مهندس زنگنه وزير محترم نفت .

با سلام وعرض ادب واحترام وارادت.
در هر آیه و سوره های کتاب الهی تاکید برای کسب علم داشته و از بندگان خداوند خواسته که علم و معرفت را باید کسب کند ولو اینکه با زحمت زیاد باشد چون با کسب علم می تواند آگاهی خوبتر و بهتر به آنچه که نمی داند پیدا کند.

اهمیت علم در اسلام آن قدر زیاد است که طلب آن را بر هر مسلمانی واجب دانسته است و یکی از وظایف مسلمانان را کسب علم دانسته است و گفته است هیچگاه برابر نیستند آنانیکه می دانند و آنانیکه نمی دانند[۱] .

خداوند در قرآن کریم می فرماید:

ترجمه: بگو آیا آنانیکه می دانند و آنانیکه نمی دانند با هم برابر و مساوی اند؟ (زمر/۹) که البته جواب در این آیه منفی است یعنی آنانیکه می دانند و آنانیکه نمی دانند هر گز برابر نیستند اگر واقعاً بصورت دقیق متوجه این گفته مهم اسلام و قرآن شویم می بینیم که چه جایگاهی برای کسب علم قایل شده است و تمام مردم و پیروان خود را اخطار می دهد که اگر شما از جمله انسانهای نادان و جاهل باشید ارزشی ندارید و انسانی که ارزش نداشته باشد مانند یک شی بی جان است که بودنش نه تنها به نفع اسلام نیست بلکه به ضرر اسلام می باشد؛ چون گفته اند که دشمن دانا بهتر از دوست نادان است؛ بدیهی است که قرآن به عنوان کتاب آسمانی مکتب اسلام برای راهنمایی و سعادت دو جهان بشر آمده و خود حاوی معلومات و علوم مختلف است به همین علت موضوع کسب علم را مورد توجه خاص قرار می دهد.

 با اندک تأمل در آیات قرآن مشاهده می شود که واژه علم با تمام مفرداتش همچنین وسایل تحصیل و بدست آوردن علم و معرفت؛ مانند قلوب, عقول, تعقول, تدبر, خرد و غیره دارای اهمیت ویژه است.

شاید گزاف نباشد که بگوییم در حدود یک چهارم قرآن در باره علم و دانش است به همین جهت عجیب نیست که اولین آیاتی که بر رسول خدا نازل شد در باره علم و خواندن, معرفت و شناخت بود؛ اولین جمله که جبرییل برای پیامبر اسلام(ص) زمزمه کرد با کلمه بخوان شروع شد: بخوان به نام پروردگارت که جهان را آفرید؛ همان کس که انسان را از خون بسته­ای خلق کرد؛ بخوان که پروردگارت از همه بزرگوارتر است؛ در این آیه چه زیبا اشاره می فرماید: همان کسی که به وسیله قلم تعلیم نمود؛ و به انسان آن چه را نمی­دانست یاد داد[۲]. چقدر دقیق اشاره فرموده است که یکی از معلمان انسان ها خداوندج می باشد و برای انسان تعلیم می دهد اگر خداوند آموزگار انسان باشد چقدر آن دانش ارزشمند است اگر ارزش نمی داشت دیگر خداوند نیز برای انسان ها تعلیم می داد.
درحال حاضر نظرمقام معظم رهبري نيز برفرآيند دانش محوري ميباشد.ولي دانشي كه هم ازنظرتئوري وهم عملي كامل باشد.وكاركنان علاوه برافزايش اطلاعات وكسب علم ودانش وبه روز كردن اطلاعات خود ازنظرافزايش مهارت هاي حرفه اي نيز پيشرفت قابل توجه اي داشته باشند.وتواناييها واستعدادها وخلاقيت ها ونوآوري هاي آنها افزايش پيداكند.چندين سال پيش به منظورانجام گفته هاي بالا درسطح مديريت بالا تصميم به ايجاد دانشگاههاي علمي كاربردي گرفته شد.وهدف ازايجاد دانشگاه علمي كاربردي ارتقاء سطح مهارت شا غلين وافزايش مهارت هاي حرفه اي ونظري وعملي بود.كه درنوع خود بي نظير بود.وكشورهاي پيشرفته نيز ازاين شيوه استفاده مي كنند.وموفقيت هاي عظيمي بدست آورده اند.
علاوه برحرفه اي بودن اين دانشگاه وعلاوه براينكه هدفش براي شاغلين است.ولي هيچگونه مشوقه هاي دراين ضمينه ايجاد نشد.
اگرقرارشاغلين ادامه تحصيل دهند.كه باتوجه به ارزش علم ودانش دراسلام ودانش محوربودن كارها اين كاربايد ادامه پيداكند.وهيچ محدوديت نداشته باشد.وتنها تاكيدبرآموزش هاي نظري نباشد.بخاطراينكه تجربه داخلي وبين المللي نشان داده كه نياز شركت ها وشاغلين سمت ها به تواتمندي حرفه اي لازم است برآورده ميشود.پس براي ادامه تحصيل كاركنان با قاطعيت بايد تصميمات ذيل گرفته شود.
يك.ايجاد انگيزه ومشوق هاي لازم براي توجه كاركنان براي ادامه تحصيل به مراكز دانشگاههاي علمي وكاربردي.هم ازنظرتئوري وهم عملي وحرفه اي كاركنان شكوفا شوند.دو.هركدام ازكاركنان باتوجه به نوع كارخود ادامه تحصيل دهند.كه صددرصد مرتبط ومفيد باشد.سه.هيچگونه محدويت سني  و براي كاركنان درنظر گرفته نشود.چهار.براي معدكل ودانشجوياني كه ازاعضاي انجن هاي علمي هستند.وايثارگران درتعديل مدرك مزايا وامتيازاتي درنظر گرفته شود.
الان يكي ازمهمترين مشكل كاركنان كه باعث فراهم آوردن عدم تعهد وتعلق سازماني وبي انگيزه شدن وبوجودآوردن نارضايتي شده است.همين تعديل نشدن كاركنان ميباشد.كه باصدوربخشنامه جديدوايجاد انگيزه ومشوق هاي لازم براي شاغلين كه براي ادامه تحصيل هم نظري وهم عملي باشد.ويكي ازاهداف اصلي ايجاد دانشگاههاي علمي كاربردي نيز همين است.ومحدوديت سني ومقطع تحصيلي برداشته شود.وادامه تحصيل كاركنان دررشته ي كاري خودشان باشد.وامتيازات ومزاياي براي ايثارگران درنظر گرفته شود.
دراينصورت باعث افزايش تعلق وتعهد سازماني وايجادانگيزه وخلاقيت ونوآوري وشكوفايي استعدادها ودرنتيجه افزايش بهره وري وكارايي خواهد شد.
باادب واحترام وتشكر فراوان.

                                                                 سيد محمدحسين محمدياخبار مرتبط :


امتیاز خبر: 6
نظرات خوانندگان:

ارسال نظر

نام:

ایمیل:

عنوان:

متن نظر:

کد امنیتی:

اطلاع با پایگاه اطلاع رسانی مشعل
تمامی حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری واطلاع رسانی مشعل نیوز می باشد
طراحی و اجرا :شرکت فناوری و اطلاعات آراد