.:: پایگاه اطلاع رساني مشعل ( اخبارصنعت نفت ايران وجهان) ::..:: خیز ایران برای افزایش بیشتر تولید نفت ::. .:: پایگاه اطلاع رساني مشعل ( اخبارصنعت نفت ايران وجهان) ::..:: خیز ایران برای افزایش بیشتر تولید نفت ::.
كد خبر: MN-369821 تاریخ : 25 /4 /1396 ساعت : 18:4 نسخه چاپي ارسال به دوست
خیز ایران برای افزایش بیشتر تولید نفت

95 درصد صادرات نفت خام ایران از پایانه نفتی این کشور در جزیره خارگ انجام می‌شود. پایانه نفتی خارگ بزرگترین پایانه صادراتی نفت ایران است و بر اساس گزارش شرکت ملی پایانه‌های نفتی ایران، ظرفیت این پایانه برای صادرات نفت ایران 3 برابر شده است.

Image result for ‫خیز ایران برای افزایش بیشتر تولید نفت‬‎


یک پایگاه خبری تحلیلی در گزارشی به بررسی افزایش تولید و صادرات نفت خام ایران پرداخته است. پایگاه MarkeRealisنوشت: ایران سومین تولید کننده نفت اوپک است.
95 درصد صادرات نفت خام ایران از پایانه نفتی این کشور در جزیره خارگ انجام می‌شود. پایانه نفتی خارگ بزرگترین پایانه صادراتی نفت ایران است و بر اساس گزارش شرکت ملی پایانه‌های نفتی ایران، ظرفیت این پایانه برای صادرات نفت ایران 3 برابر شده است. بر همین اساس انتظار می‌رود که ظرفیت حجم بارگیری نفت خام صادراتی ایران از این پایانه به 8 میلیون بشکه در روز برسد.ایران در ماه می‌سال جاری میلادی 1/2 میلیون بشکه نفت خام صادر کرد. افزایش ظرفیت صادرات نفت ایران این گمانه زنی را مطرح کرده که این کشور در حال آماده شدن برای افزایش گسترده در تولید نفت خام خود در سال 2018 است. این گزارش مدعی شده است هر گونه افزایش در تولید نفت ایران می‌تواند به بازارهای جهانی نفت فشار وارد کند. البته تغییر در قیمت جهانی نفت نیز برتولیدکنندگان نفت و گاز تاثیراتی خواهد گذاشت. شرکت‌های عمده نفتی جهان نظیر توتال، رانی و لوک اویل نفتکش‌های خود را برای بارگیری نفت خام ایران به جزیره خارگ می‌فرستند. از سوی دیگر وزارت انرژی آمریکا تخمین زده است که تولید نفت ایران در ماه می‌2017 به 8/3 میلیون بشکه در روز رسیده باشد که این میزان بیشترین میزان نفت تولیدی ایران در 7 سال گذشته است. بیژن زنگنه وزیر نفت ایران برنامه ریزی کرده که تولید نفت ایران 700 هزار بشکه در روز افزایش یافته و تا سال 2021 به 7/4 میلیون بشکه در روز برسد. البته در ماه ژوئن 2017 وزیر نفت ایران از افزایش 200 هزار بشکه‌ای تولید خبر داده بود. این در حالی است که افزایش تولید نفت آمریکا نیز موجب فشار به بازارها و کاهش قیمت نفت شده است.

اخبار مرتبط :


امتیاز خبر:
نظرات خوانندگان:

ارسال نظر

نام:

ایمیل:

عنوان:

متن نظر:

کد امنیتی:

اطلاع با پایگاه اطلاع رسانی مشعل
تمامی حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری واطلاع رسانی مشعل نیوز می باشد
طراحی و اجرا :شرکت فناوری و اطلاعات آراد