.:: پایگاه اطلاع رساني مشعل ( اخبارصنعت نفت ايران وجهان) ::..:: قرارداد با توتال بر مبنای الگوی جدید قراردادهای نفتی انجام شده است ::. .:: پایگاه اطلاع رساني مشعل ( اخبارصنعت نفت ايران وجهان) ::..:: قرارداد با توتال بر مبنای الگوی جدید قراردادهای نفتی انجام شده است ::.
كد خبر: MN-369632 تاریخ : 19 /4 /1396 ساعت : 18:17 نسخه چاپي ارسال به دوست
قرارداد با توتال بر مبنای الگوی جدید قراردادهای نفتی انجام شده است

نعمتي:مجموعه وزارت نفت باید مبلغی حدود ۱۲۷ میلیارد دلار در مدت ۵ سال سرمایه جدید جذب صنعت نفت و گاز کشور کند.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس گفت: قرارداد با توتال بر مبنای الگوی جدید قراردادهای نفتی انجام شده که بر اساس این الگو اجازه انعقاد قرارداد به دولت داده شده و دولت نیز اختیار آن‌‌را به وزارت نفت واگذار کرده است.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني مشعل؛  بهروز نعمتی، سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی، از حضور مهندس بیژن زنگنه، وزیر نفت در نشست علنی روز (چهارشنبه، ۲۱ تیرماه) مجلس برای ارائه گزارش درباره فرآیند قرارداد با توتال خبر داد و گفت: قرارداد با توتال بر مبنای الگوی قراردادهای جدید نفتی انجام شده است که بر اساس این الگو اجازه امضای قرارداد به دولت داده شده و دولت نیز اختیار را به وزارت نفت داده است.

وی افزود: بر اساس الگوی قراردادهای جدید نفتی، این قرارداد فرآیند شورای اقتصاد، دولت، مجلس و تنقیح قوانین را طی کرده است و بر این مبنا قرارداد منعقد شده است.

نعمتی با بیان این‌که مجموعه وزارت نفت باید مبلغی حدود ۱۲۷ میلیارد دلار در مدت ۵ سال سرمایه جدید جذب صنعت نفت و گاز کشور کند، تصریح کرد: این حجم سرمایه گذاری کلان می‌طلبد که شرکت‌های مختلف نفتی در این عرصه سرمایه گذاری کنند که حضور توتال می‌تواند ورود دیگر سرمایه گذاران را به کشور تسهیل کند.

 

اخبار مرتبط :


امتیاز خبر:
نظرات خوانندگان:

ارسال نظر

نام:

ایمیل:

عنوان:

متن نظر:

کد امنیتی:

اطلاع با پایگاه اطلاع رسانی مشعل
تمامی حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری واطلاع رسانی مشعل نیوز می باشد
طراحی و اجرا :شرکت فناوری و اطلاعات آراد