.:: پایگاه اطلاع رساني مشعل ( اخبارصنعت نفت ايران وجهان) ::..:: قرارداد پالایشگاه اصفهان امضا نهايي شده است ::. .:: پایگاه اطلاع رساني مشعل ( اخبارصنعت نفت ايران وجهان) ::..:: قرارداد پالایشگاه اصفهان امضا نهايي شده است ::.
كد خبر: MN-369617 تاریخ : 19 /4 /1396 ساعت : 12:41 نسخه چاپي ارسال به دوست
قرارداد پالایشگاه اصفهان امضا نهايي شده است

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فراورده های نفتی: قراردادهاي جديد نفتي باعث توسعه بازار کسب و کار در کشور می شود.

Image result for ‫«عباس کاظمی‬‎

 معاون وزیر نفت می گوید، در حال حاضر توجیه اقتصادی پالایشگاه ها پایین است، اما با امضای قراردادهای جدید نوسازی، سودآوری این پالایشگاه ها افزایش می یابد.

«عباس کاظمی، درباره امضای قراردادهای جدید در بخش بالادست و پایین دست صنعت نفت، تاکید کرد: این قراردادها باعث توسعه بازار کسب و کار در کشور می شود.
مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فراورده های نفتی اضافه کرد: در حال حاضر اقتصاد پالایشگاه ها پایین است و موجه نیست، اما با امضای قراردادهای جدید و نوسازی، فعالیت آنها دارای توجیه اقتصادی می شود و سود آوری شان افزایش می یابد.
معاون وزیر نفت درباره امضای قرارداد با شرکت های بین المللی در بخش پالایشگاهی، گفت: قرارداد سه میلیارد دلاری پالایشگاه آبادان در اسفند ماه سال گذشته با شرکت های چینی امضا شد.
کاظمی ادامه داد: پالایشگاه اصفهان نیز قرارداد تجاری به ارزش 2 میلیارد دلار با دایلم کره جنوبی امضا کرده که البته هنوز نهایی نشده است.
مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فراورده های نفتی درباره تعداد نهایی امضای قرارداد در بخش پالایشی تا پایان امسال گفت: جدی ترین مورد، قرارداد پالایشگاه اصفهان به ارزش2.2 میلیارد دلار است و بقیه آنها در مرحله مذاکره قرار دارند.
براساس اين گزارش؛ ایران در بخش پالایشگاهی نیز به 15 میلیارد دلار سرمایه گذاری نیاز دارد که قرار است در بخش نوسازی و بهسازی پالایشگاه صرف شود.
تولید محصولات با کیفیت پایین مانند نفت کوره از مشکلات پالایشگاه های کشور است که تلاش می شود با انتقال فناوری های جدید، با محصولات با ارزش تر مانند بنزین جایگزین شود.
دوازدهم تیرماه جاری نخستین قرارداد جدید نفتی در پساتحریم بین شرکت ملی نفت و کنسرسیوم بین المللی به رهبری شرکت نفتی توتال فرانسه برای توسعه فاز 11 پارس جنوبی امضا شد.
ارزش قرارداد توسعه فاز 11 پارس جنوبی چهار میلیارد و ٨٠٠ میلیون دلار است که با به ثمر رسیدن آن، روزانه 56 میلیون مترمکعب (معادل 2 میلیارد فوت مکعب) به ظرفیت برداشت ایران از میدان گازی پارس جنوبی مشترک با قطر افزوده می‌شود.

اخبار مرتبط :


امتیاز خبر:
نظرات خوانندگان:

ارسال نظر

نام:

ایمیل:

عنوان:

متن نظر:

کد امنیتی:

اطلاع با پایگاه اطلاع رسانی مشعل
تمامی حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری واطلاع رسانی مشعل نیوز می باشد
طراحی و اجرا :شرکت فناوری و اطلاعات آراد