.:: پایگاه اطلاع رساني مشعل ( اخبارصنعت نفت ايران وجهان) ::..:: مردم در مصرف برق صرفه‌جویی کنند ::. .:: پایگاه اطلاع رساني مشعل ( اخبارصنعت نفت ايران وجهان) ::..:: مردم در مصرف برق صرفه‌جویی کنند ::.
كد خبر: MN-369615 تاریخ : 19 /4 /1396 ساعت : 12:33 نسخه چاپي ارسال به دوست
مردم در مصرف برق صرفه‌جویی کنند

چیت چیان: با وجود مصرف بالای برق در روزهای اخیر مشکلی در خصوص ظرفیت و تولید نیرو در کشور وجود ندارد.

- وزیر نیرو گفت: با وجود مصرف بالای برق در روزهای اخیر مشکلی در خصوص ظرفیت و تولید نیرو در کشور وجود ندارد اما مردم باید در مصرف برق صرفه جویی کنند.

حمید چیت چیان در شوش افزود: در دو هفته اخیر با گرما و درجه حرارت بالا در کشور و بویژه در استان خوزستان مواجه بودیم که میزان مصرف برق به شدت بالا رفت و این مصرف حتی بیش از پیش بینی ها بود ولی خوشبختانه با مدیریت صحیح مشکلی در تولید برق بویژه در خوزستان نداشتیم و تولید و توزیع به بهترین شکل ممکن در حال انجام است.
وی افزود: میزان مصرف برق در کشور در حال حاضر به بیش از هفت هزار و 800 مگاوات رسیده و نیروگاه ها در حال تولید هستند و شبکه های برق برای برق رسانی آمادگی کامل دارند.
وزیر نیرو ادامه داد :با این وجود بروز برخی حوادث در تاسیسات برق رسانی طبیعی است.
چیت چیان به افتتاح شبکه های زهکشی و آبیاری در خوزستان اشاره کرد و گفت: امروز روز خوبی برای خوزستان است و سه شبکه آبیاری و زهکشی بزرگ در خوزستان افتتاح می شود که نخستین شبکه در دشت ارایض شهرستان شوش با بیش از 17 هزار هکتار است ودیگر شبکه ها در رامهرمز و آبادان تا بعد از ظهر افتتاح می شوند.
وی جمع مساحت این شبکه ها را بیش از 20 هزار هکتار دانست و گفت: اعتبارات احداث این شبکه ها افزون بر 199 میلیارد تومان می باشد.
وزیر نیرو اظهار امیدواری کرد با احداث این شبکه ها هم به توسعه کشاورزی منجر شود و هم موجب استفاده بهینه از آب شود تا آب با تلفات و هدر رفت کمتر به دست کشاورزان برسد.

اخبار مرتبط :


امتیاز خبر:
نظرات خوانندگان:

ارسال نظر

نام:

ایمیل:

عنوان:

متن نظر:

کد امنیتی:

اطلاع با پایگاه اطلاع رسانی مشعل
تمامی حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری واطلاع رسانی مشعل نیوز می باشد
طراحی و اجرا :شرکت فناوری و اطلاعات آراد