.:: پایگاه اطلاع رساني مشعل ( اخبارصنعت نفت ايران وجهان) ::..:: جریان های سیاسی قراردادهای بین المللی کشور را خرج تسویه حساب های خود نکنند ::. .:: پایگاه اطلاع رساني مشعل ( اخبارصنعت نفت ايران وجهان) ::..:: جریان های سیاسی قراردادهای بین المللی کشور را خرج تسویه حساب های خود نکنند ::.
كد خبر: MN-369559 تاریخ : 18 /4 /1396 ساعت : 7:31 نسخه چاپي ارسال به دوست
جریان های سیاسی قراردادهای بین المللی کشور را خرج تسویه حساب های خود نکنند

واعظی: راردادی که نزدیک به پنج میلیارد دلار است به طور قطع روابط بانکی کشورمان را با بانک های بزرگ جهان تحت تاثیر قرار خواهد داد.

 وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به امضای بزرگ ترین قرارداد نفتی کشورمان با شرکت توتال اشاره و به همه جریان های سیاسی توصیه کرد: عقد قرارداد های بین المللی و آنچه مربوط به منافع کشور است را خرج تسویه حساب های سیاسی خود نکنند.

محمود واعظی، با بیان اینکه اینگونه عمل کردن کار درستی نیست، قرارداد نفتی ایران و توتال آن را نشانه صریحی در تغییر نگاه جهانیان به کشورمان دانست.
عضو کابینه دولت یازدهم ادامه داد: قراردادی که نزدیک به پنج میلیارد دلار است به طور قطع روابط بانکی کشورمان را با بانک های بزرگ جهان تحت تاثیر قرار خواهد داد.
وی تاکید کرد، این قرارداد روابط سیاسی و اقتصادی کشورمان را با شرکت های بزرگی که در این کنسرسیوم هستد مانند فرانسه و چین تغییر خواهد داد.
واعظی افزود: امضای این قرارداد علاوه بر اینکه روابط اقتصادی کشورمان را گسترده تر خواهد کرد راهی است برای شرکت ها و کنسرسیوم های بزرگی که تمایل دارند در ایران حضور داشته باشند.
عضو هیات دولت یازدهم پیام دیگر امضای قرار داد نفتی با توتال را امن بودن کشورمان برای سرمایه گذاری در منطقه عنوان کرد و بیان داشت: پس از برگزاری انتخابات شکوهمند و حضور گسترده مردم در آن و رای بالای روحانی ، حضور شرکت بزرگی مانند توتال که کارخود را بدون مطالعه انجام نمی دهد به سایر کشور ها و شرکت ها این پیام را می دهد که می توانند بدون نگرانی در ایران سرمایه گذاری کنند.
براسا اين گزارش؛ شرکت ملی نفت ایران و شرکت نفتی توتال فرانسه، قراردادی به ارزش چهار میلیارد و 800 میلیون دلار برای توسعه فاز 11 پارس جنوبی امضا کردند. این نخستین قرارداد نفتی پسابرجام و در نوع جدید قراردادهای نفتی ایران است.

اخبار مرتبط :


امتیاز خبر:
نظرات خوانندگان:

ارسال نظر

نام:

ایمیل:

عنوان:

متن نظر:

کد امنیتی:

اطلاع با پایگاه اطلاع رسانی مشعل
تمامی حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری واطلاع رسانی مشعل نیوز می باشد
طراحی و اجرا :شرکت فناوری و اطلاعات آراد