.:: پایگاه اطلاع رساني مشعل ( اخبارصنعت نفت ايران وجهان) ::..:: توافق با توتال در بخش پتروشیمی، 2میلیارد دلار سرمایه گذاری در پی دارد ::. .:: پایگاه اطلاع رساني مشعل ( اخبارصنعت نفت ايران وجهان) ::..:: توافق با توتال در بخش پتروشیمی، 2میلیارد دلار سرمایه گذاری در پی دارد ::.
كد خبر: MN-369530 تاریخ : 16 /4 /1396 ساعت : 13:11 نسخه چاپي ارسال به دوست
توافق با توتال در بخش پتروشیمی، 2میلیارد دلار سرمایه گذاری در پی دارد

ظرفیت كنوني تولید سالانه محصولات پتروشیمی کشور 62 میلیون تن است.

Image result for ‫شاهدايي‬‎

معاون وزیر نفت به مذاکره با شرکت توتال فرانسه برای راه اندازی طرح های پتروشیمی در کشور اشاره کرد و گفت: در صورت توافق نهایی، توتال تا 2 میلیارد دلار در صنایع پتروشیمی ایران سرمایه گذاری می کند.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني مشعل؛ «مرضیه شاهدایی» در تشریح مذاکرات شرکت ملی صنایع پتروشیمی با توتال فرانسه برای ساخت مجتمع‌های جدید پتروشیمی در ایران، بیان داشت: بر اساس آخرین گفت و گوها، بر ساخت مجتمع پتروشیمی در مجموع با ظرفیت تولید سالیانه حدود 2 میلیون و 200 هزار تن محصول پتروشیمی و پلیمری توافق کردیم.
وی اعلام کرد اکنون برای ساخت 2 مجتمع تولید یک گرید ویژه و خاص پلی اتیلن هر یک با ظرفیت تولید سالیانه 500 هزار تن توافق شده و همچنین برای ساخت یک مجتمع اتان کراکر با هدف تبدیل اتان به اتیلن با ظرفیت یک میلیون و 200 هزار تن در سال توافق ها صورت گرفته است.
مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران مهمترین ویژگی قرارداد و مشارکت احتمالی توتال فرانسه در صنایع پتروشیمی را انتقال دانش فنی برای تولید یک نوع ویژه و خاص «پلی اتیلن» در ایران عنوان کرد.
براساس اين گزارش؛ اکنون ظرفیت تولید سالانه محصولات پتروشیمی کشور 62 میلیون تن است که تا پایان امسال با بهره برداری از 6 طرح جدید به 72 میلیون تن می رسد و ارزش کل فروش خالص این محصولات نیز به 17 میلیارد دلار افزایش می یابد.

اخبار مرتبط :


امتیاز خبر:
نظرات خوانندگان:

ارسال نظر

نام:

ایمیل:

عنوان:

متن نظر:

کد امنیتی:

اطلاع با پایگاه اطلاع رسانی مشعل
تمامی حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری واطلاع رسانی مشعل نیوز می باشد
طراحی و اجرا :شرکت فناوری و اطلاعات آراد