.:: پایگاه اطلاع رساني مشعل ( اخبارصنعت نفت ايران وجهان) ::..:: تولید نفت از سه میلیون و ٩٠١ هزار بشکه در روز فراتر رفت ::. .:: پایگاه اطلاع رساني مشعل ( اخبارصنعت نفت ايران وجهان) ::..:: تولید نفت از سه میلیون و ٩٠١ هزار بشکه در روز فراتر رفت ::.
كد خبر: MN-369522 تاریخ : 16 /4 /1396 ساعت : 12:51 نسخه چاپي ارسال به دوست
تولید نفت از سه میلیون و ٩٠١ هزار بشکه در روز فراتر رفت

نوبخت : گاز طبیعی هم روزانه ٨٥٢ میلیون متر مکعب تولید شد.

سخنگوی دولت گفت: براساس آمار عملکرد خرداد ماه 96، تولید نفت برای نخستین بار بعد از رفع تحریم ها از سه میلیون و ٩٠١ هزار بشکه فراتر رفت.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني مشعل؛ محمدباقر نوبخت در نشست خبری افزود: تولید میعانات گازی نیز روزانه ٦٩٢هزار بشکه به ثبت رسید.
وی ادامه داد: گاز طبیعی هم روزانه ٨٥٢ میلیون متر مکعب تولید شد.
سخنگوی دولت اضافه کرد: ایران به رغم اعمال تحریم ها، پس از برجام موفق شد باردیگر تولید خود را به مقطع قبل از تحریم ها با سرعت برگرداند.
نوبخت به قرارداد پنج میلیارد دلاری در حوزه میادین مشترک گازی پارس جنوبی اشاره کرد و گفت: این قرارداد بین توتال فرانسه، چین و پترو پارس برای تولید گاز ترش دو میلیارد فوت مکعب در روز است.
وی افزود: این قرارداد ٢٠ ساله و برای تولید ٣٣٥ میلیارد متر مکعب گاز طبیعی غنی ترش به ارزش تقریبی ٨٤ میلیارد دلاور تنظیم شد.
سخنگوی دولت تصریح کرد: اهمیت این قرارداد برای آن است که اولین قراردادی است که پس از رفع تحریم ها و اجرایی شدن برجام رخ داد که نشان می دهد اراده ای شکل گرفته برای نااطمینانی در جمهوری اسلامی ایران بی اثر بوده است. 
نوبخت در بخش دیگری از گزارش عملکرد دولت یادآورشد: ستاد اقتصاد مقاومتی شاخص های تثبیت اقتصادی را به ثبت رساند و 12 برنامه را تعریف کرد که در آن 56 طرح و200 پروژه تعریف شده است. 
وی همچنین گفت: در زمینه خودکفایی گندم نیز تا یازدهم تیرماه امسال مجموعا پنج میلیون و180 هزار تن به ارزش شش هزار و 770 میلیارد تومان گندم از کشاورزان خریداری شد که سه هزار و200 میلیارد تومان آن پرداخت شده است ومابقی در دست اجرا می باشد. 
سخنگوی دولت افزود: برای سال جاری خرید تضمینی 11 میلیون و500 هزار تن گندم در نظر گرفته شده که ارزش ریالی آن بالغ بر 15 هزار و 252 میلیارد تومان است. 
نوبخت در خصوص عملکرد دولت نسبت به خودروهای فرسوده نیز اظهارکرد: تا تاریخ 16 تیرماه سال جاری 50 هزار و997 دستگاه خودرو تاکسی از ناوگان حمل و نقل خارج و استقاط شده و پرداخت تسهیلات به واحد های تولیدی نیز برای 25 هزار و 351 واحد تولیدی 17 هزار و819 میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده است . 

اخبار مرتبط :


امتیاز خبر:
نظرات خوانندگان:

ارسال نظر

نام:

ایمیل:

عنوان:

متن نظر:

کد امنیتی:

اطلاع با پایگاه اطلاع رسانی مشعل
تمامی حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری واطلاع رسانی مشعل نیوز می باشد
طراحی و اجرا :شرکت فناوری و اطلاعات آراد