.:: پایگاه اطلاع رساني مشعل ( اخبارصنعت نفت ايران وجهان) ::..:: مدیرعامل توتال: مصمم به ادامه همکاری با ایرانیم ::. .:: پایگاه اطلاع رساني مشعل ( اخبارصنعت نفت ايران وجهان) ::..:: مدیرعامل توتال: مصمم به ادامه همکاری با ایرانیم ::.
كد خبر: MN-369517 تاریخ : 16 /4 /1396 ساعت : 12:36 نسخه چاپي ارسال به دوست
مدیرعامل توتال: مصمم به ادامه همکاری با ایرانیم

«پاتریک پویانه»: توتال در زمینه های دیگری مانند پتروشیمی به همکاری با ایران خواهد پرداخت.

 مImage result for ‫«پاتریک پویانه»‬‎

دیرعامل توتال گفت: همکاری توتال در قرارداد فاز 11 پارس جنوبی که امروز به امضا رسید، بر روابط ایران با فرانسه و اروپا اثر گذاشته و آن را تقویت می کند.

یه گزارش پايگاه اطلاع رساني مشعل؛ «پاتریک پویانه» در حاشیه مراسم امضای قرارداد توسعه بخش فراساحل فاز 11 پارس جنوبی در جمع خبرنگاران، در پاسخ به سوالی در مورد این که آیا تضمینی برای ادامه کار توتال در آینده با طرف ایرانی هست، بیان داشت: توتال به قانون بین المللی احترام می گذارد و مصمم است به همکاری خود با ایران ادامه دهد.
مدیرعامل توتال ادامه داد: توتال در زمینه های دیگری مانند پتروشیمی به همکاری با ایران خواهد پرداخت.
وی افزود: متعهد شده ایم بیش از 50 درصد (تامین) کالای فاز 11 پارس جنوبی به شرکت های ایرانی واگذار شود.

** روز تاریخی توتال
مدیرعامل توتال همچنین در سخنرانی خود در آیین امضای این قرارداد باتاکید کرد دوباره به ایران بازگشته ایم تا همکاری جدی را آغاز کنیم. 
این مسوول گفت: ما امضای قرارداد با طرف ایرانی را به عنوان یک روز تاریخی قلمداد می کنیم.
وی یادآور شد: توتال از دیرباز در صحنه توسعه نفت ایرانی حضور داشته و اولین قرارداد را با ایران در سال 1995 امضا کرده است.
مدیرعامل توتال اضافه کرد: بر اساس قرارداد سال 1995 توتال قرار بود توسعه فازهای 2 و 3 پارس جنوبی را عهده دار شود.
پویانه به سفر پارسال رئیس جمهوری اسلامی ایران به فرانسه که به امضای قراردادهایی در آنجا منجر شد اشاره کرد و گفت: قرارداد امروز متعاقب آن قراردادهاست.
به گزارش ایرنا، نخستین قرارداد جدید نفتی در پساتحریم بین شرکت ملی نفت و کنسرسیوم بین المللی به رهبری شرکت نفتی توتال فرانسه برای توسعه فاز 11 پارس جنوبی عصر امروز- دوشنبه- توسط «علی کاردر» مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، «پاتریک پویانه» مدیرعامل توتال، «لو» مدیرعامل شرکت ملی نفت چین (اینترنشنال) و «عزت الله اکبری» مدیرعامل شرکت پتروپارس، امضا شد.
ارزش قرارداد توسعه فاز 11 پارس جنوبی چهار میلیارد و ٨٠٠ میلیون دلار است که با به ثمر رسیدن آن، روزانه 56 میلیون مترمکعب (معادل 2 میلیارد فوت مکعب) به ظرفیت برداشت ایران از میدان گازی پارس جنوبی مشترک با قطر افزوده می‌شود.

اخبار مرتبط :


امتیاز خبر:
نظرات خوانندگان:

ارسال نظر

نام:

ایمیل:

عنوان:

متن نظر:

کد امنیتی:

اطلاع با پایگاه اطلاع رسانی مشعل
تمامی حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری واطلاع رسانی مشعل نیوز می باشد
طراحی و اجرا :شرکت فناوری و اطلاعات آراد