.:: پایگاه اطلاع رساني مشعل ( اخبارصنعت نفت ايران وجهان) ::..:: امضای قرارداد با توتال دستاورد برجام و انتخابات است/ مانعی برای حضور شرکتهای امریکایی نیست ::. .:: پایگاه اطلاع رساني مشعل ( اخبارصنعت نفت ايران وجهان) ::..:: امضای قرارداد با توتال دستاورد برجام و انتخابات است/ مانعی برای حضور شرکتهای امریکایی نیست ::.
كد خبر: MN-369513 تاریخ : 16 /4 /1396 ساعت : 10:15 نسخه چاپي ارسال به دوست
امضای قرارداد با توتال دستاورد برجام و انتخابات است/ مانعی برای حضور شرکتهای امریکایی نیست

زنگنه امضای این قرارداد را دستاورد برجام و دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری کشورمان دانست.

Image result for ‫زنگنه‬‎

 وزیر نفت ابراز امیدواری کرد امضای قرارداد فاز 11 پارس جنوبی راه را برای امضای سایر قراردادها و حضور شرکت های خارجی باز کند.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني مشعل؛ بیژن زنگنه در مراسم امضای قرارداد توسعه بخش فراساحل فاز 11 پارس جنوبی گفت: مانعی برای حضور شرکت های آمریکایی قائل نیستیم، بلکه مانع را دولت آمریکا ایجاد کرده است.
زنگنه امضای این قرارداد را دستاورد برجام و دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری کشورمان دانست و افزود: مردم در انتخابات 29 اردیبهشت قاطعانه خواستند تا حرکت دولت یازدهم ادامه یابد.وزیر نفت گفت: مسیری طولانی و فرساینده طی شد تا این قرارداد به امضا برسد اما از این پس راه خود را با نشاط و شتاب ادامه می دهیم.
زنگنه با بیان این که امروز حدود پنج میلیارد دلار قرارداد امضا شد افزود: پیشتاز بودن توتال در همکاری با ایران را فراموش نمی کنیم.
وی به همکاری با چینی ها اشاره کرد و ادامه داد: ما دوستان روزهای سخت خود را فراموش نمی کنیم، شرکت های چینی، شریکان راهبردی هستند.
وزیر نفت، به وجود برخی انتقادها نسبت به قراردادهای جدید نفتی بیان داشت: وجود این انتقادها، امری طبیعی است. این صداها نشانه افتخار دولت است.
زنگنه با بیان اینکه مجوزهای لازم برای امضای قرارداد اخذ شده است افزود: بر اساس برنامه شسم توسعه باید 200 میلیارد دلار در صنعت نفت سرمایه گذاری سود که 130 میلیارد دلار مربوط به بخش بالادستی نفت است.
وی گفت: بیش از 70 درصد این مبلغ باید از محل منابع خارجی تامین شود.
وزیر نفت با بیان اینکه اولویت اصلی، توسعه میادین مشترک است، افزود: تا پایان برنامه ششم توسعه، میزان تولید نفت و میعانات گازی کشور باید به 6 میلیون بشکه در روز افزایش یابد.
زنگنه به برگزاری مناقصه میدان آزادگان اشاره کرد و ادامه داد: امیدوار هستیم که از این پس، همکاران اروپایی و آسیایی خود، حضور خود در ایران را شتاب بدهند.
وی با بیان این که با روابط استراتژیک خود با توتال و شرکت های روسی ادامه می دهیم، اضافه کرد: ایران در طول صنعت نفت خود به دنبال تضمین امنیت انرژی در جهان بوده است.
وزیر نفت درباره انتقال فناوری در قراردادهای جدید نفتی نیز گفت: از جمله اهداف این قراردادها، انتقال فناوری های جدید در صنعت نفت است.
براساس اين گزارش؛ نخستین قرارداد جدید نفتی در پساتحریم بین شرکت ملی نفت و کنسرسیوم بین المللی به رهبری شرکت نفتی توتال فرانسه برای توسعه فاز 11 پارس جنوبی به ارزش 4.8 میلیارد دلار امضا شد.
قرارداد توسعه بخش فراساحل فاز 11 پارس جنوبی، عصر امروز - دوشنبه - توسط 'علی کاردر' مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، 'پاتریک پویانه' مدیرعامل توتال، 'لو' مدیرعامل شرکت ملی نفت چین (اینترنشنال) و 'عزت الله اکبری' مدیرعامل شرکت پتروپارس امضا شد.
سفیر فرانسه در تهران نیز از میهمانان آیین امضای قرارداد توسعه فاز 11 پارس جنوبی میان شرکت ملی نفت ایران و کنسرسیوم ایرانی-فرانسوی-چینی است .
ارزش قرارداد توسعه فاز 11 پارس جنوبی چهار میلیارد و ٨٠٠ میلیون دلار است که با به ثمر رسیدن آن، روزانه 56 میلیون مترمکعب (معادل 2 میلیارد فوت مکعب) به ظرفیت برداشت ایران از میدان گازی پارس جنوبی مشترک با قطر افزوده می‌شود.

اخبار مرتبط :


امتیاز خبر:
نظرات خوانندگان:

ارسال نظر

نام:

ایمیل:

عنوان:

متن نظر:

کد امنیتی:

اطلاع با پایگاه اطلاع رسانی مشعل
تمامی حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری واطلاع رسانی مشعل نیوز می باشد
طراحی و اجرا :شرکت فناوری و اطلاعات آراد