.:: پایگاه اطلاع رساني مشعل ( اخبارصنعت نفت ايران وجهان) ::..:: درآمد کشور از فاز 11 پارس جنوبی 84 میلیارد دلاربرآورد می شود ::. .:: پایگاه اطلاع رساني مشعل ( اخبارصنعت نفت ايران وجهان) ::..:: درآمد کشور از فاز 11 پارس جنوبی 84 میلیارد دلاربرآورد می شود ::.
كد خبر: MN-369512 تاریخ : 16 /4 /1396 ساعت : 10:12 نسخه چاپي ارسال به دوست
درآمد کشور از فاز 11 پارس جنوبی 84 میلیارد دلاربرآورد می شود

كاردر: ارزش مجموع تولیدات فاز 11 پارس جنوبی در مدت اجرای قرارداد و پس از آن به 84 میلیارد دلار خواهد رسید.

 مدیرعامل شرکت ملی نفت با بیان اینکه در فاز 11 پارس جنوبی 4.8 میلیارد دلار سرمایه گذاری می شود، گفت: بر اساس محاسبه قیمت نفت برای هر بشکه 50 دلار، ارزش مجموع تولیدات فاز 11 پارس جنوبی در مدت اجرای قرارداد و پس از آن به 84 میلیارد دلار خواهد رسید.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني مشعل؛  «علی کاردر» در مراسم امضای قرارداد توسعه بخش فراساحل فاز 11 پارس جنوبی با شرکت توتال ،بیان داشت: هدف از اجرای این طرح در گام نخست دستیابی به ظرفیت تولید 2 میلیارد مترمکعب گاز در فاز 11 است.
وی با بیان اینکه طول مدت این قرارداد 20 سال است افزود: در این مدت 335 میلیارد متر مکعب گاز 'ترس و غنی' تولید می شود.
این مقام مسئول ادامه داد: همچنین 290 میلیون بشکه میعانات گازی و 315 میلیارد مترمکعب گاز شیرین سبک تولید می شود.
نخستین قرارداد جدید نفتی در پساتحریم بین شرکت ملی نفت و و کنسرسیوم بین المللی به رهبری شرکت نفتی توتال فرانسه برای توسعه فاز 11 پارس جنوبی به ارزش 4.8 میلیارد دلار امضا می شود.
مدیرعامل شرکت ملی نفت با بیان اینکه این قرارداد در2 مرحله اجرا می شود، گفت: در مرحله اول قرارداد که 2.4 میلیارد دلار ارزش دارد، میزان 2 میلیارد فوت مکعب گاز از فاز 11 تولید می شود.
کاردر افزود: در مرحله دوم و همزمان با افت فشار در این میدان، سکوهای افزایش فشار برای جلوگیری از افت فشار، ساخته و نصب می شود که این مرحله نیز 2.4 میلیارد دلار ارزش دارد.
براساس اين گزارش؛ توافق‌نامه اصولی توسعه فاز 11 پارس جنوبی در هجدهم آبان پارسال میان شرکت ملی نفت ایران و کنسرسیومی متشکل از شرکت‌های توتال فرانسه، شرکت ملی نفت چین (سی.ان.پی سی CNPC) و شرکت پترو پارس ایران، با حضور زنگنه ، «علی کاردر» مدیرعامل شرکت ملی نفت، «استفان میشل» مدیر توتال در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا و «ژو ژان تینگ» مدیر شرکت ملی نفت چین در خاورمیانه، امضا شد.
ارزش کل قرارداد توسعه فاز 11 پارس جنوبی چهار میلیارد و ٨٠٠ میلیون دلار است که با به ثمر رسیدن آن، روزانه 56 میلیون مترمکعب (معادل 2 میلیارد فوت مکعب) به ظرفیت برداشت ایران از میدان گازی پارس جنوبی مشترک با قطر افزوده می‌شود.

اخبار مرتبط :


امتیاز خبر:
نظرات خوانندگان:

ارسال نظر

نام:

ایمیل:

عنوان:

متن نظر:

کد امنیتی:

اطلاع با پایگاه اطلاع رسانی مشعل
تمامی حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری واطلاع رسانی مشعل نیوز می باشد
طراحی و اجرا :شرکت فناوری و اطلاعات آراد