وزیر نفت گفت: دشمنان بسته ای از عملیات اقتصادی و سیاسی علیه جمهوری اسلامی ایران سازماندهی کرده اند ولی کاری از پیش نخواهند برد و در تحقق اهداف نامشروع و غیرقانونی خود موفق نمی شوند.

به گزارش  مشعل؛ بیژن نامدار زنگنه پس از حضور در گلزار شهدای تروریستی اخیر اهواز به خبرنگاران رسانه های گروهی گفت: ما همچنان راه خود را با قدرت و صلابت و برای سعادت مردم ادامه خواهیم داد و تردیدی به خود راه نمی دهیم.
وی در باره حادثه تروریستی اهواز که در آن جمعی از مردم اهواز از جمله 'محمد طه اقدامی' کودک چهارساله و تعدادی از سپاهیان و ارتشیان مظلومانه در خون غلتیدند اظهار داشت: تروریسم سبب توسعه خشونت می‌شود و تجربه تاریخی نشان داده است که همه عملیات های تروریستی در ایران از خارج هدایت می‌شوند و متاسفانه حادثه تروریستی اهواز هم از این امر مستثنی نبوده است.
وی عملیات کور تروریستی روز شنبه 31شهریور 1397 اهواز که به شهادت جمعی از مردم بیگناه و بی دفاع و مجروحیت شماری دیگر شد به شدت محکوم کرد و گفت: حادثه تروریستی اهواز هم به شکلی در همان مجموعه و سلسله توطئه های دشمنان علیه جمهوری اسلامی ایران ارزیابی می شود.
وزیر نفت ادامه داد: ما این اقدام تروریستی را جزیی از بسته عملیاتی دشمن می‌بینیم که هر روز به یک شکلی چه اقتصادی، چه سیاسی ظهور و بروز می کند.
نامدار زنگنه امروز پنجشنبه در نشستی پیرامون مباحث تولید با هیات مدیره شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب و هم‌اندیشی با مدیران ارشد این شرکت شرکت می کند.
در این نشست مسایل مربوط به شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب در بخش‌های تولید و عملیات و پروژه‌های تولیدی نفت بررسی خواهد شد.
شرکت ملی نفتخیز جنوب با پنج شرکت زیرمجموعه شامل بهره برداری نفت وگاز آغاجاری ، گچساران ، مسجدسلیمان ، مارون و کارون روزانه حدود سه میلیون بشکه نفت خام تولید می کند که بخشی از آن برای خوراک پالایشگاه های آبادان ، اصفهان ، تهران ، تبریز و شیراز ارسال می شود و بخشی نیز از طریق پایانه نفتی خارگ صادر می شود.
با وجود اینکه امریکایی ها تلاش می کنند تا 13آبان صادرات نفت ایران را به صفر برساند مقام های جمهوری اسلامی ایران از جمله وزیر نفت بارها اعلام کرده اند با وجود فشارها ، دولت امریکا قادر نخواهد بود صادرات نفت ایران را متوقف کند.

نظرات