شبکه تلویزیونی سی ان ان به دنبال حمله ترامپ به اوپک در مجمع عمومی سازمان ملل که گفت اعضای اوپک دیگر کشورهای جهان را غارت می کنند، گزارش داد: اوپک به فشارهای ترامپ توجه نمی کند و تولید خود را افزایش نخواهد داد.

'جان دفتریوس' خبرنگار بخش انرژی سی ان ان از لندن با توجه به سخنان ترامپ در هفتاد و سومین نشست مجمع عمومی سازمان ملل در تحلیلی گفت: برخلاف آنچه ترامپ درنطق خود خواستار افزایش تولید نفت اوپک برای کاهش قیمت ها شد، اما عربستان سعودی گفته است برخلاف فشار ترامپ شاهد تقاضای بیشتر در بازارها برای بالابردن تولید نفت نیست.
وی ادامه داد: درحالی که بهای نفت خام برنت برای هربشکه به 81 دلار و 85 سنت رسیده است تحلیلگران بازارهای نفتی می گویند انتظار می رود بهای نفت تا بشکه ای صد دلار افزایش یابد.
بر اساس اين گزارش؛ دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز سه شنبه در بخشی از سخنرانی خود در سازمان ملل به اوپک و کشورهای عضو آن حمله برد و گفت: اعضای اوپک مابقی جهان را غارت می کنند و این خوب نیست.
وی افزود: آمریکا به خاطر هیچ از برخی کشورهای عضو اوپک حمایت می کند و آنها از ما با فروش قیمت بالای نفت، سود می جویند، این خوب نیست و از آنها می خواهیم تا افزایش قیمت ها را متوقف کنند.

نظرات