وزیر نیرو با تاکید بر لزوم جلب اعتماد مردم در استفاده از آب و انرژی، گفت: مدیریت همزمان عرضه و تقاضا از سیاست های مهم و اولویت دار این وزارتخانه بوده و تلاش ما بر تعمیم این سیاست استوار است.

به گزارش پايگاه خبري مشعل؛  رضا اردکانیان در مراسم تودیع و معارفه مدیران سابق و جدید آب منطقه ای و شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان شرقی، افزود: از آنجایی که همه فعالیت های وزارت نیرو زیر ذره بین آحاد مردم است، نقش این مجموعه در جلب اعتماد عمومی به نظام نیز مهم و موثر است و بر همین مبنا باید تمام تلاش خود را برای رضایت مندی مشتریان انجام دهیم.
وی دقت در انجام وظایف محوله و توجه به سلامت اداری، مالی و فنی را جزو اهداف مهم بخش های مختلف مدیریت های وزارت نیرو بیان و اضافه کرد: وزارت نیرو برای تحقق این اهداف به شدت نیازمند حمایت استانداران و نمایندگان مجلس شورای اسلامی است.
اردکانیان، اصل مهم در انتخاب مدیران وزارت نیرو را شایسته گزینی بیان کرد و اظهار داشت: تمام مدیران این وزارتخانه با فرآیند مشخصی برگزیده می شوند که البته تاخیری چند ماهه در آن به وجود آمد اما در هر حال هم اکنون اجرایی می شود.
وی باز شدن راه برای مدیران جوان را یکی از مزیت ها و برکات فرآیندی شدن انتخاب مدیران در وزارت نیرو بیان کرد و افزود: در حال حاضر نیروهای جوان موجود در این مجموعه به راحتی می توانند مسیر رشد و تعالی را طی کنند چون زمینه های آن فراهم شده است.
اردکانیان، زشت و زیبای سطوح مختلف مدیریتی وزارت نیرو را متوجه خود دانست و با تاکید بر اینکه مسوولیت آن را برعهده می گیرم، گفت: مهم نیست مدیری در بخش های وزارتخانه چه مدت بر سار کار بوده است و در صورتی که موارد خاصی مشاهده شود به وظیفه خود عمل خواهم کرد.
وی از نیروی انسانی به عنوان منبع عظیم تجدیدپذیر کشور در بخش های مختلف یاد کرد و ادامه داد: کشور در این حوزه بسیار غنی است اما در حوزه وقت که منبعی تجدید ناپذیر است باید دقت فراوانی داشته باشیم و در رفتارها و سیاست های خود به شکل مناسبی بهره وری کنیم.
وزیر نیرو از آذربایجان شرقی به لحاظ برخورداری از مدیران مجرب به عنوان استانی پیشرو و در عرصه های صنعتی، اقتصادی و کشاورزی سرآمد سایر استان ها یاد کرد.
اردکانیان گفت: در حال حاضر تعداد 300 پروژه در بخش آب ، فاضلاب و انرژی در آذربایجان شرقی با سرمایه گذاری 80 هزار میلیارد ریال در دست اجرا است که نیمی از اعتبارات مزبور تخصیص و هزینه شده و امیدواریم نصف این اعتبارات نیز در زمان مقرر تخصیص یابد.
به گزارش ایرنا، در این مراسم یوسف غفارزاده به عنوان مدیرعامل جدید آب منطقه ای آذربایجان شرقی معرفی و از خدمات چهارساله غلامرضا هاشمی در این سمت قدردانی شد.
همچنین اکبر فرج نیا به عنوان مدیرعامل جدید شرت توزیع نیروی برق آذربایجان شرقی معرفی و از خدمات چهار ماهه رضا مجیدپور در این سمت تجلیل به عمل آمد.
وزیر نیرو در سفر یک روزه خود به تبریز قرار است ضمن افتتاح بیش از 100 پروژه برق رسانی آذربایجان شرقی، در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان نیز شرکت کند.

نظرات