رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی از حل مشکل شرکت روسی «گاز پروم» پس از جلسه با سفیر روسیه در ایران خبر داد.

به گزارش  پايگاه خبري مشعل؛ حشمت الله فلاحت پیشه درخصوص دیدار با سفیر روسیه در ایران، گفت: جلسه مشترکی بین بنده به عنوان رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، حسنوند رئیس کمیسیون انرژی مجلس و همچنین وزارت نفت و سازمان تامین اجتماعی با سفیر روسیه در ایران برگزار شد.
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزود: در دیداری که با سفیر روسیه داشتیم، دو مشکل مطرح و بررسی شد. ابتدا مشکلی که برای شرکت روسی «گاز پروم» در تهران به وجود آمده بود، مورد بررسی قرار گرفت.
وی افزود: همچنین در وزارت دارایی روسیه، پیرامون طرح اینچه برون در ایران مشکلاتی به وجود آمده بود که این موضوع مورد بررسی قرار گرفت.
فلاحت پیشه ادامه داد: پس از توافق در این جلسه که منجر به رفع اختلاف شد، پیگیری قضائی این پرونده متوقف می شود تا شیوه جدیدی برای رفع اختلاف را پیگیری کنیم.
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: قرار بر این شد که موضوع وزارت دارایی روسیه را سفیر این کشور پیگیری کند و من نیز بعنوان رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس موضوع شرکت «گاز پروم» را پیگیری کنم.
وی اظهار داشت: «گاز پروم» ده‌ها میلیارد دلار در ایران سرمایه گذاری حساس در میادین مشترک نفت و گاز کرده بود، اگر درخصوص رفع اختلاف توافق انجام نمی‌شد ممکن بود که دفتر گاز پروم در تهران تخلیه شود، که البته حساب‌‌های شرکت گاز پروم مسدود شده ولی اکنون این مشکل حل شد.
نماینده مردم اسلام آباد غرب و دالاهو در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: مقرر شد جلسه‌ای مشترک با مدیران ارشد «گاز پروم» در تهران برگزار شود و آنها به سرمایه گذاری در تهران دعوت شوند، این اقدامات خوب بود ولی متاسفانه به دلیل همین مشکلات نزدیک بود که شریک استراتژیک خود را از دست بدهیم.
بر اساس اين گزارش؛ رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: با نشست مشترک روسای کمیسیون امنیت ملی و انرژی مجلس مشکل گاز پروم در تهران حل شد و به صورت متقابل قرار است مشکلات پروژه‌های ایرانی در وزارت دارایی روسیه را برطرف کنند و نماینده شرکت گازپروم قول داد تا در اولین فرصت مدیران گاز پروم نشستی با مسئولان ایرانی برای سرمایه گذاری راهبردی در حوره نفت و گاز برگزار کنند.

نظرات