طوفان لائورا باعث توقف بیشترین حجم تولید نفت از ۲۰۰۸ تا کنون شد

طوفان لائورا که در انتهای ماه آگوست خلیج مکزیک آمریکا را درنوردید در طول دو هفته باعث بسته شدن چاه‌های نفتی این منطقه و توقف تولید ۱۴.۴ میلیون بشکه نفت خام شده است.

به گزارش راشاتودی، داده‌های جدید نشان می‌دهد که طوفان لائورا که در انتهای ماه آگوست خلیج مکزیک آمریکا را درنوردید در طول دو هفته باعث بسته شدن چاه‌های نفتی این منطقه و توقف تولید ۱۴.۴ میلیون بشکه نفت خام شده است.

طبق داده‌های اداره حفظ و امنیت محیط زیست، طوفان لائورا که در ۲۷ آگوست در نزدیکی کامرون در جنوب غربی لوئیزیانا به خشکی رسید باعث شد تا ۱۶ چاه نفت دینامیکی و ۱۱ چاه نفت معلق لنگر شده به کف دریا تعطیل شده و فعالیت ۶۴۳ مورد از تأسیسات نفتی دریایی فعال در خلیج مکزیک را متوقف شود.

پیش از رسیدن طوفان لائورا تولیدکنندگان نفت آمریکا در خلیج مکزیک بیش از ۸۴ درصد از تولید نفت خود و ۵۰ درصد تولید گاز خود را متوقف کردند. میزان تعطیلی تولید نفت معادل ۱.۵۵۸ میلیون بشکه در روز و میزان تعطیلی تولید گاز طبیعی معادل ۱.۶۵ میلیارد فوت مکعب بود. بالاترین میزان تعطیلی تولید در ۲۵ آگوست، دو روز پیش از رسیدن طوفان اتفاق افتاده بود. این بالاترین سطح تعطیلی تولید نفت آمریکا در ۱۲ سال اخیر بود.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا اعلام کرد در ماه آگوست تولید نفت خام خلیج مکزیک به ۱.۴ میلیون بشکه در روز رسید که کمترین سطح تولید از اوایل ۲۰۱۵ تا کنون است.

نظرات