استفرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) گفت: قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) بازوی توانمند همه دولت‌ها است و امروز قرارگاه توانسته جای خالی کمپانی ها و پیمانکاران خارجی را پر کند.

قرارگاه خاتم بازوی توانمند همه دولت‌ها است/ خاتم‌الانبیاء توانسته جای‌خالی کمپانی‌های خارجی‌ را پر کند

به گزارش مشعل نيوز، سعید محمد، در نشست با استاندار گلستان و مدیران دستگاه‌های اجرایی برای عقد قرارداد همکاری در استانداری گلستان اظهار کرد: قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) بازوی توانمند همه دولت‌ها بوده و خواهد بود.

وی ادامه داد: با وجود تحریم‌ها قرارگاه سازندگی خاتم توانسته جای شرکت‌های بزرگ خارجی را در کشور پر‌ کند و برگ زرینی را در اوج تحریم‌ها به ثبت برساند.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) تصریح کرد: خودکفایی در بنزین اتفاق بزرگی بود که قرارگاه ورود کرد و در بحث گازوییل، گاز شیرین و تامین آب مورد نیاز کشور که بیش از ۵۰ درصد سدها توسط قرارگاه اجرایی شده و ۲۹۰ کیلومتر مترو، ۴ هزار کیلومتر راه آهن و ۹۰۰ کیلومتر آزادراه و نقش‌آفرینی در تولید فولاد در کشور بخشی از اقدامات قرارگاه در طول فعالیتش بوده است و در حوزه صنایع مس و فولاد پیشرفت‌های خوبی داشته‌ایم.

محمد گفت: تمامی پروژه‌های قرارگاه در این وضعیت کشور هم فعال است هرچند سرعت کم است اما اجازه ندادیم چراغ پروژه خاموش شود.

وی تاکید کرد: نزدیک به ۵۰۰۰ پیمانکار در حال همکاری با قرارگاه هستند و تمام سعی خود را به کار بسته‌ایم تا در هر پروژه ۷۰ درصد نیروی انسانی خود را از نیروهای بومی استان‌ها تامین کنیم.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) تصریح کرد: استفاده از پیمانکار و‌ نیروی بومی براساس توانمندی‌ها جز اولویت‌های ما هستند.

محمد بیان کرد: در استان گلستان سوابق فعالیت قرارگاه به پروژه‌های راه آهن گرگان به اینچه‌برون و سد نرماب باز می‌گردد و قرارگاه مسوولیت تامین مالی خود را در این پروژه انجام داد اما در ادامه مشکلاتی به وجود آمد که تکمیل پروژه با چالش برخورد کرد.

وی‌گفت: قرارگاه هنوز نتوانسته طلب‌های خودش را در این‌پروژه از دولت دریافت کند.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) تصریح کرد: باید دنبال راهکار برای تکمیل پروژه‌ها باشیم و تفاهمنامه‌ها فقط روی کاغذ نباشد و عملیاتی شود.

 در صورت پرداخت 40 هزار میلیارد تومان طلب قرارگاه از دولت ما می‌توانیم به همین‌میزان سرمایه‌گذاری کنیم

محمد گفت: پروژه‌های آب و فاضلاب و راه در استان گلستان اعتبارات عمرانی ندارد و مشابه آن در کشور هم داریم و در نشستی که با کمیسیون‌های مجلس گذاشتیم پیشنهاداتی را به مجلس دادیم و استقبال کردند که این پیشنهادها در حال تبدیل شدن به یک مدل مشخص است.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) متذکر شد: ما ۴۰ هزار میلیارد تومان از دولت طلب داریم و اگر دولت این مطالبات را پرداخت کند می‌توانیم ۴۰ هزار میلیارد تومان دیگر‌ را نیز سرمایه‌گذاری کنیم و پروژه اجرایی کنیم
محمد گفت: به دنبال این هستیم در غالب پذیره نویسی پروژه‌هایی که سود خوب دارد از طریق فرابورس سرمایه‌گذاری مردم را هم جذب کنیم.

نظرات