وزیر نیرو با بیان اینکه قطع برق برنامه‌ریزی شده به مدت سه ساعت در مناطق تهران وجود ندارد، گفت: هر نوع جیره‌بندی در آب و برق به نوع مصرف خود مصرف‌ کنندگان بستگی دارد.

به گزارش پايگاه خبري مشعل؛ رضا اردکانیان  درخصوص احتمال جیره‌بندی آب و برق، اظهار داشت: همواره در جواب این سوال اینگونه پاسخ داده‌ام که هر نوع جیره‌بندی در آب و برق به نوع مصرف خود مصرف‌ کنندگان بستگی دارد، مردم هوشیار ما می‌دانند در مناطق پرجمعیتی مانند تهران منابع محدودی داریم و با چشم خود سطح آب دریاچه‌ها را مشاهده می‌کنند.
وزیر نیرو افزود: اگر از آب شرب باکیفیتی که با این هزینه و سختی تدارک می‌شود برای مصارف شرب و ضروری استفاده شود نه امسال، بلکه هیچ سال دیگری جیره‌بندی نداریم. 
اردکانیان اضافه کرد: حتی اگر در حال حاضر غفلت کنیم و از آب باکیفیت برای مصارف غیر ضروری استفاده کنیم ممکن است جیره‌بندی در فصل زمستان نیز صورت بگیرد.
وی عنوان کرد: جیره‌بندی در آب به برخورد ما با نوع مصرف بر می‌گردد، اطمینان داریم با همکاری مردم در سال جاری این اتفاق نمی افتد.
اردکانیان درخصوص اینکه قطعی برق سه ساعته در برخی مناطق تهران را شاهد هستیم، اظهار داشت: در برخی مناطق قطعی برق را داریم که بخش عمده آن به دلیل نواقص فنی است که از نظر فشاری که به شبکه وارد می‌‌شود رخ می‌دهد، حال تلاش می‌کنیم خاموشی برنامه‌ریزی نداشته باشیم.
وی با اشاره به اینکه قطع برق برنامه‌ریزی شده به مدت سه ساعت در مناطق تهران وجود ندارد، ادامه داد: دولت امروز در ارتباط تغییر ساعت ضروری دستگاه‌ها در استان تهران همراهی لازم را داشت.
وزیر نیرو خاطرنشان کرد: حتی مقرر شد وزارتخانه‌ها و سازمان‌های مرکزی که به راحتی نمی‌توانند ساعت کاری خود را تغییر دهند حدود دو ساعت در دوره پیک مصرف دستگاه‌های سرمایشی خود را خاموش کنند.
براساس اين گزارش؛ اردکانیان خاطرنشان کرد: اینکه در فصل تابستان در داخل ساختمان محل کار خود احساس کنیم تابستان است نه پاییز، کار سختی نیست.

نظرات