بازار نفت به‌ سرعت بهبود می‌یابد

وزیر انرژی و معادن الجزایر ضمن تأکید بر پایبندی کامل این کشور به توافق کاهش تولید اوپک پلاس گفت: به لطف آغاز رشد اقتصادی و اقدام‌های کشورهای عضو اوپک پلاس، شرایط بازار به‌سرعت بهبود می‌یابد.

به گزارش  مشعل نيوز به نقل از دبیرخانه اوپک، الجزایر تأیید کرده است که تولید نفت خود را به‌عنوان بخشی از تعهدش به ثبات بازار نفت، مطابق با توافق حاصل شده در نشست فوق‌العاده سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدانش، موسوم به «اوپک پلاس» در ماه آوریل، کاهش داده است. 

محمد عرقاب، وزیر انرژی و معادن الجزایر و رئیس دوره‌ای اوپک در بیانیه‌ای اعلام کرد که الجزایر تولید نفت خود را مطابق با توافق ۱۲ آوریل ۲۰۲۰، کاهش داده است و ابراز اطمینان کرد که همه کشورهای امضاکننده توافق، به تعهدهای داوطلبانه خود احترام خواهند گذاشت. 

وی تأکید کرد که شرایط و چشم‌انداز بازار نفت برای همه تولیدکنندگان نگران‌کننده است و نیازمند پایبندی کامل همه اعضای اوپک پلاس به این توافق کاهش تولید داوطلبانه است.

وزیر انرژی و معادن الجزایر افزود: دشوارترین زمان را پشت سر گذاشته‌ایم، به لطف آغاز رشد اقتصادی و اقدام‌های کشورهای عضو اوپک پلاس، شرایط بازار به‌سرعت بهبود خواهد یافت.

نظرات