«سهیل المزروعی»: نگرانی در خصوص تولید نفت اوپک وجود ندارد.

به گزارش رویترز، المزروعی که در حاشیه مراسمی در ابوظبی در جمع خبرنگاران سخن می گفت، افزود: موضوع عرضه نفت را حل کردیم، اما هنوز بر این باوریم که مازاد تولید نفت وجود دارد، ما در نشست ماه ژوئن (خرداد/ تیرماه 97) این موضوع را بررسی می کنیم.
وی ادعا کرد: چیزی که ما از تاریخ آموختیم، این است که در صورت بروز این مورد (تحریم احتمالی نفتی ایران) تمامی اعضای اوپک تشکیل جلسه خواهند داد و راه حلی برای این مشکل پیدا می کنند.
المزروعی گفت: در نشست آینده اوپک، مذاکره ما بر سطح مناسب ذخیره های نفتی متمرکز خواهد بود و اگر بتوانیم می خواهیم، این مجموعه (کاهش تولید نفت) را برای مدت بیشتری حفظ کنیم.
این درحالی است که «محمد بارکیندو» دبیرکل سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) هشدار داد که تصمیم احتمالی رئیس جمهوری آمریکا برای خروج از توافق هسته ای ایران، به اقتصاد جهان خسارت می زند.
اعضای کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) که در اواخر 2016 در واکنش به مازاد عرضه و سقوط بهای نفت، با کاهش قابل توجه تولید نفت موافقت کرده بودند، این توافق را تا پایان سال جاری میلادی تمدید کردند.
«دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا خروج کشورش از توافق هسته ایران و بازگرداندن تحریم ها علیه تهران را اعلام کرد.
این اقدام ترامپ که با مخالفت گسترده جهانی از جمله اتحادیه اروپا، چین و روسیه و تمامی ملت های مستقل دنیا رو به رو شد؛ تنها با حمایت شمار اندکی از رژیم های منطقه از جمله رژیم صهیونیستی، عربستان، امارات و بحرین همراه شد.
ایران در مقابل این اقدام آمریکا اعلام کرد که اگر اروپا موفق به ارائه تضمین‌های لازم برای تداوم اجرای موثر برجام نشود، تهران از این توافق خارج شده و غنی‌سازی صنعتی را از سر خواهد گرفت.

نظرات