مدیرکل بازرسی کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: با توجه به اهمیت و حساسیت صنایع نفت، گاز و پتروشیمی، ارائه آموزش‎های تخصصی به بازرسان کار در این حوزه از اهمیت بالایی برخوردار است.

به گزارش مشعل؛ نخستین نشست تخصصی توانمندسازی بازرسان کار کشور در نظارت بر ساختارهای ایمنی صنایع نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی در استان بوشهر، دیروز (دوشنبه، ۱۲ آذرماه) به‎منظور اجرایی کردن نظام‎نامه مشترک ایمنی کار در این صنایع، بین دو وزارتخانه نفت و تعاون، کار و رفاه اجتماعی، به میزبانی این شرکت در محل فازهای ۲۰ و ۲۱ پارس جنوبی در عسلویه آغاز به کار کرد.

علی مظفری، مدیرکل بازرسی کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، هدف از برگزاری این نشست را ارتقای علمی و توانمندسازی بازرسان کار کشور در نظارت بر ایمنی و حفاظت کار در صنایع نفت، گاز، پتروشیمی و پالایش عنوان کرد و افزود: با توجه به اهمیت و حساسیت این صنایع، ارائه آموزش‎های تخصصی بازرسان کار از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی اظهار کرد: تدوین ضوابط ایمنی پیش از احداث ساختارهای صنایع نفت و گاز، نظارت بر این ساختارها بر اساس استانداردهای تعیین شده، ارائه آموزش‎های شغلی کارکنان این صنایع، بررسی شایستگی و تخصص این افراد، ایمنی کار با تجهیزاتی که در این واحدها نصب و راه‎اندازی می‎شود و توانمندسازی بازرسان کار برای نظارت دقیق بر محیط کارگری این صنایع از حیث رعایت ضوابط فنی ایمنی و حفاظت کار، از مواردی است که در روزهای برگزاری این نشست بررسی می‎شود.

این نشست تخصصی با حضور ۶۰ نفر از بازرسان کار منتخب از سراسر کشور و با هدف توانمندسازی بازرسان کار در نظارت بر ایمنی صنایع وابسته به نفت، از ۱۲ آذر آغاز به کار کرده و ۱۴ آذر به کار خود پایان می‎دهد. ارائه مطالب آموزشی تخصصی، بازدیدهای میدانی و بازرسی نظارتی از صنایع فرآوری و فرآیندی نفت و گاز از جمله برنامه‎های این نشست است.

نظرات