سرپرست معاونت عملیات حفاری شرکت ملی حفاری ایران، از حفر و تکمیل یکصدمین حلقه چاه نفت و گاز در مناطق نفت‎خیز خشکی و دریایی کشور خبر داد.

به گزارش مشعل؛ محمد آل‎خمیس گفت: با تلاش مستمر کارکنان عملیاتی، خدمات جانبی و پشتیبانی شرکت، حفاری و تکمیل چاه شماره ۱۵۰رگ سفید با به‎کارگیری دستگاه حفاری ۶۳ فتح، ساعت ۲۴ نهم آذرماه به پایان رسید و به این ترتیب، تعداد چاه‎هایی که به همت شرکت ملی حفاری ایران از ابتدای امسال تا کنون حفاری و تکمیل شده، به صد حلقه افزایش یافت.

وی با اشاره به این‎که دکل حفاری ۶۳ فتح از جمله دستگاه‎های تحت سرپرستی مدیریت عملیات حفاری ۲ خشکی است، افزود: حفاری و تکمیل این چاه ۱۲۵ روز به طول انجامید و پس از تکمیل برای بهره‎برداری در اختیار شرکت ملی مناطق نفت‎خیز جنوب قرار گرفت.

آل‎خمیس اظهار کرد: بر اساس مستندات، از ابتدای امسال تاکنون حفاری و تکمیل ۴۰ حلقه چاه توسعه‎ای، پنج حلقه چاه توصیفی و ۵۵ حلقه چاه تعمیری با کاربست دستگاه‎های حفاری ناوگان این شرکت در مناطق خشکی و دریایی کشور به پایان رسیده است.

به‎ گفته وی، بیشترین حجم دستگاه‎های حفاری این شرکت در گستره عملیاتی شرکت ملی مناطق نفت‎خیز جنوب استقرار دارند و دیگر دکل‎ها در طرح‎های توسعه‎ای شرکت مهندسی و توسعه نفت، نفت و گاز اروندان، نفت فلات قاره و نفت مناطق مرکزی مستقر هستند.

آل‎خمیس افزود: براساس قرارداد میان این شرکت و مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران، عملیات حفاری ۲ حلقه چاه اکتشافی در استان خوزستان نیز با استفاده از دکل‎های حفاری سنگین ۳۲ و ۳۳ فتح آغاز شده و این پروژه با پیشرفت مناسب در حال اجراست. 

نظرات