در پی بارندگی‎های اخیر در جنوب غرب کشور، شرکت ملی مناطق نفت‎خیز جنوب خدمات گسترده‎ای به دستگاه‎های اجرایی برای حل مشکلات ناشی از آب‌گرفتگی معابر درون‌شهری و برون‌شهری ارائه داده است.

به گزارش پايگاه خبري مشعل؛ در این راستا انواع پمپ‎های سبک و سنگین و دستگاه سپتیک در اختیار شرکت آب و فاضلاب، سپاه ناحیه امام علی (ع)، شهرداری منطقه ۳ و‌ شهرداری منطقه ۶ قرار گرفت.

همچنین یک دستگاه لودر و یک دستگاه بولدوزر در اختیار بخشداری مشراگه شهرستان رامشیر برای استفاده در روستای چم اسحاق گذاشته شد.

در شهرستان امیدیه نیز شرکت بهره‎برداری نفت و گاز آغاجاری انواع دستگاه شامل لودر، گریدر، بیل مکانیکی، کامیون و یدک‌کش را در اختیار اداره راه و شهرسازی شهرستان امیدیه،‌ اداره راه و شهرسازی شهرستان آغاجاری، فرمانداری رامشیر و اداره برق امیدیه گذاشت که برای بازکردن راه فرعی امیدیه به دیلم (پل بحریه)، پاکسازی جاده آغاجاری به بهبهان، جداسازی دریچه سد مشراگه رامشیر و بازگشایی جاده‎های مربوط به چاه‎های منطقه رگ سفید، پازنان، کرنج/پارسی، آغاجاری و روستاهای همجوار استفاده شد.

شرکت بهره‎برداری نفت و گاز گچساران با استفاده از دستگاه‎های سپتیک، لودر و بیل مکانیکی در پاکسازی، رفع آب‌گرفتگی و جمع‎آوری آب‎های سطحی شهر گچساران، روستای نازمکان گچساران و روستاهای تل گوینه و قلعه کعبی بهبهان مشارکت داشت.

بارندگی‎های سیل‎آسای اخیر در خوزستان سبب مسدودشدن مسیر در چند مقطع در محل احداث پروژه جاده مسجدسلیمان به ایذه شد که معاونت طرح‎های راه و ساختمان شرکت ملی مناطق نفت‎خیز جنوب به منظور خدمت به مردم منطقه و با هماهنگی فرمانداری مسجدسلیمان و همکاری شرکت بهره‎برداری نفت و گاز مسجدسلیمان نه تنها مسیر جاده‎های در دست احداث، بلکه راه‎های روستایی را نیز تا فاصله ۲ کیلومتری از پروژه‎ها بازگشایی کرد.

ریزش‎برداری کیلومتر ۵ جاده روستای پاگچ مسجدسلیمان به پرسیاه ایذه، ریزش‎برداری و لجن‎برداری کیلومتر ۱۱ تا ۱۴ جاده روستای پاگچ مسجدسلیمان به پرسیاه ایذه، ترمیم آب شستگی روستای سربردون و بازگشایی مسیر در روستای گوری از جمله این موارد است

نظرات