معاون برنامه ریزی و توانمند سازی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) گفت: 48 درصد طرح‌های معدنی کشور در مناطق محروم در حال اجراست و در تلاشیم تا شرایط را برای سرمایه گذاری بخش خصوصی داخلی و خارجی در آنها مهیا کنیم.

به گزارش مشعل؛ «امیر خرمی شاد» افزود: این سازمان اکنون ‌32 طرح در دست اجرا دارد که طبق برآوردها، برای 12 هزار 800 نفر به طور مستقیم شغل ایجاد می کند و امکان ایجاد حدود 45 هزار شغل غیر مستقیم را نیز دارد.
معاون برنامه ریزی ایمیدرو از مشارکت بخش خصوصی و خصولتی ها در طرح های فولادی خبر داد و گفت: مشارکت با بخش خصوصی در طرح های فولاد شادگان یا فولاد غدیر در نی ریز سبب افزایش سرعت تولید و بهره وری فولاد و اشتغالزایی شد.
خرمی شاد خاطرنشان کرد: به ازای هر تن فولاد تولید شده چهار تن حمل و نقل داریم که شامل مواد اولیه و محصول است؛ در واقع به ازای ایجاد هر شغل مستقیم در فولاد سه تا پنج نفر شغل غیر مستقیم ایجاد می‌شود.

** برنامه ریزی برای مقابله با تحریم ها
خرمی شاد به تحریم های آمریکا علیه ایران و تاثیر آن در این حوزه اشاره کرد و گفت: هرچند حضور برخی از شرکت‌های بین المللی در این حوزه کاهش یافته، اما برخی شرکت‌ها که عمده آنها روسی و هندی هستند، با وجود تهدیدهای آمریکا همچنان در کشور فعالیت می‌کنند.
بر اساس اين گزارش؛ بیش از 66 نوع ماده معدنی و 54 میلیارد تن ذخیره کشف شده معدنی در کشور وجود دارد.

نظرات