جهش درآمد گازپروم روسیه با رشد قیمت گاز طبیعی

گزارش اداره گمرک فدرال روسیه نشان می‌دهد درآمد حاصل از صادرات گازپروم، غول انرژی این کشور، در بازه ژانویه تا ژوئن ۲۰۲۱ با جهشی ۷۳ درصدی نسبت به دوره مشابه سال گذشته روبرو شده است. 

به گزارش مشعل نيوز به نقل از راشاتودی، گزارش اداره گمرک فدرال روسیه نشان می‌دهد درآمد حاصل از صادرات گازپروم، غول انرژی این کشور، در بازه ژانویه تا ژوئن ۲۰۲۱ با جهشی ۷۳ درصدی نسبت به دوره مشابه سال گذشته روبرو شده است.

طبق این گزارش درآمد حاصل از صادرات گاز طبیعی این شرکت به ۲۰.۰۱ میلیارد دلار رسیده است. این در حالی است که از نظر حجم، این صادرات با رشدی ۱۵.۳ درصدی به ۱۰۸.۴ میلیارد دلار رسیده است.

در ماه ژوئن، صادرات گاز طبیعی گازپروم ۱۱.۶ درصد جهش کرد و به ۳.۵۵۶ میلیارد دلار رسید. این در حالی است که حجم صادرات رشد نکرده بود و در ۱۵.۷ میلیارد متر مکعب ثابت مانده بود. عامل اصلی رشد درآمد گازپروم در این بازه افزایش قیمت گاز بوده است.

طبق داده‌های خدمات گمرک فدرال، میانگین قیمت صادرات گاز روسیه در ماه ژوئن به ۲۲۶.۵ دلار به ازای هر ۱۰۰۰ متر مکعب افزایش یافته بود در حال که این قیمت در ماه می ۱۹۹.۷ دلار و در ماه آوریل ۱۸۵.۵ دلار بوده است.

نظرات