وزیر نیرو گفت: مطالعات طرح انتقال آب خزر در حال انجام بوده و نتیجه آن به مردم اطلاع رسانی می شود.

به گزارش مشعل؛ رضا اردکانیان در حاشیه بهره برداری از سد تنظیمی - مخزنی مجن در شاهرود در جمع خبرنگاران با بیان این که دستگاه های مسوول باید به مصرف صحیح آب توجه ویژه داشته باشند، افزود: طرح های بزرگی چون شیرین کردن آب دریا و یا انتقال بین حوزه ای اگر با مدیریت مصرف همراه نباشد، جواب نخواهند داد.
وی با بیان اینکه 100 طرح آب رسانی در کشور در حال اجراست، تصریح کرد: زمستان سال گذشته کارگروهی متشکل از چهار وزارتخانه و 2 معاونت ریاست جمهوری در خصوص آب در دولت تشکیل شده و اجرای 100 طرح آب رسانی از جمله تصمیم های این کارگروه است.
وزیر نیرو با بیان این که این طرح ها اعتبار قابل توجهی ندارند، یادآور شد: امید است با امکانی که در تبصره 19 قانون بودجه توسط نمایندگان مجلس فراهم شد، سرمایه گذاری و مشارکت بخش خصوصی در تکمیل طرح ها افزایش یابد.
اردکانیان همچنین در پاسخ به پرسش خبرنگار ایرنا در خصوص ورود وزارت نیرو در موضوع تهدید منابع آب بر اثر معدن کاوی در کوه شاهوار شاهرود، گفت: باید گزارش مرکز پژوهش های مجلس را مطالعه کنم و اگر در محدوده مسوولیتی وزارت نیرو باشد، به طور قطع این وزارت خانه وارد عمل می شود.
بنابه گزارش مرکز پژوهش های مجلس در خصوص فعالیت معدن روباز بوکسیت در کوه شاهوار ، در صورت ادامه روند فعالیت این معدن خطر نابودی ذخایر آب این منطقه وجود دارد. بر اساس مطالعات انجام شده در این منطقه 235 میلیون متر مکعب معادل ذخیره مخزن سد کرج آب زیرزمینی وجود دارد.
وزیر نیرو ، برای بهره برداری از سد تنظیمی - مخزنی مجن و طرح های شرکت برق منطقه ای سمنان به شاهرود سفر کرده بود.

نظرات