تارنمای خبری هیل (TheHill) گزارش داد: بنابر تحلیل های امنیتی نگرانی های اطلاعاتی وجود دارد که هکرهای روسی در یک حمله سایبری قادر به از کار انداختن شبکه برق در سراسر آمریکا هستند.

 هیل افزوده است: چند مقام ارشد اطلاعاتی آمریکا گفته اند، روس ها بیشترین تلاش را بر نفوذ و حمله به زیرساخت ها متمرکز کرده و تحلیل های امنیتی هم نشان می دهد، هکرهای روسی برای کاشت بدافزارها در شبکه های برق سعی زیادی می کنند.
این بررسی تحلیلی پس از اعلام وزارت امنیت کشور آمریکا (DHS) انتشار می یابد که در آن عنوان شده نفوذ روس ها به درون سیستم های آمریکایی بزرگ تر و گسترده تر از آن است که تصور می شد و هکرهای روسی به «اتاق های فرمان و کنترل» برق در سراسر آمریکا دسترسی یافته اند.
بنابراین گزارش، جاناتان هومر (Jonathan Homer) رئیس سامانه کنترل صنعتی آمریکا که این تحلیل را برای DHS انجام داده گفته که آنان (هکرهای روسی) تا کنترل سوئیچ ها پیش رفته اند.
تارنمای خبری هیل ادامه داده است: کلر مک کاسکیل (Claire McCaskill) سناتور دمکرات از ایالت میسوری در این باره به خبرنگاران گفته، دفتر خود وی قربانی تلاش هکرهای روسی شده که کارکنان امنیتی سنا هم پیشتر به وی هشدار داده بودند و این موضوع انتخاب دوباره برای سناتوری را سخت کرد.
کاسکیل همچنین در بیانیه ای نوشت: روس ها به جنگ سایبری علیه دمکراسی ما (آمریکا) همچنان ادامه می دهند.
هیل افزوده است: تاکنون چند حمله سایبری دیگر از طرف ها روس ها به برخی دفاتر نمایندگان دمکرات صورت گرفته است.
بر اساس اين گزارش؛ رویترز 24 اسفند1396 گزارش داده بود که اوایل ماه مارس 2016 هکرهای دولت روسیه به چندین زیرساخت از بخش های حیاتی آمریکا همچون بخش های انرژی، هسته ای، آب، هوانوردی و تاسیسات تجاری رخنه کرده بودند که هشدار امنیتی آمریکا را به همراه داشت.

نظرات