وزیر انرژی روسیه اعلام کرد: قیمت کنونی نفت در بازارهای جهانی با توجه به تهدیدهای آمریکا مبنی بر کاهش صادرات نفت ایران کاهش نیافته است.

به گزارش تاس، آلکساندر نواک روز جمعه به خبرنگاران گفت: قیمت کنونی نفت در حدود 74 دلار برای هر بشکه با توجه به ریسک تحریم های آمریکا علیه ایران ثابت شده است. 
گفتنی است، افزایش قیمت نفت در بازار جهانی طی ماه های گذشته اعتراض گسترده کشورهای صنعتی را در پی داشت و آنها خواستار افزایش تولید نفت شدند.
اعضای اوپک و غیر اوپک ماه گذشته برای بررسی این موضوع تشکیل جلسه دادند و تصمیم گرفتند صادرات نفت در جهان به میزان یک میلیون بشکه در روز افزایش یابد که هم اکنون به اجرا در آمده اما قیمت همچنان ثابت مانده است و خبری از کاهش بهای نفت نیست.
دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا اردیبهشت ماه امسال به صورت یکجانبه و بر خلاف تو‌افقات بین المللی از برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) خارج شد و وعده بازگرداندن تحریم های یکجانبه علیه ایران و به صفر رساندن صادرات نفت جمهوری اسلامی ایران را داد.
مقام های آمریکایی مدعی شده اند که تا ماه نوامبر صادرات نفت ایران را بطور کامل متوقف می کنند. 
تهدید آمریکا و اقدامات غیر قانونی این کشور علیه ایران در راستای تحریم نفتی ایران انجام می گیرد و مغایر با اصول مناسبات بین المللی و تجارت بین کشورها است که واشنگتن به آن توجهی نمی کند.

نظرات