تلاش شرکت گازخراسان رضوی برای تسهیل در تولید بخاری هایی با راندمان بالامدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی از اهتمام این شرکت برای تسهیل در جهت تولید بخاری هایی با رده انرژی A و B خبر داد.

مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی از اهتمام این شرکت برای تسهیل در جهت تولید بخاری هایی با رده انرژی A و  B خبر داد.

به گزارش پايگاه خبري مشعل؛ سید حمید فانی با اعلام این خبر گفت: باید از استفاده اشتباه و بی رویه بخاری هایی با رده انرژی F و Gجلوگیری و استفاده از بخاری با رده A و B را ترویج کنیم؛ چراکه استفاده از محصولاتی که در رده انرژی پایین قرار دارند نه تنها هزینه های خانوار را افزایش داده بلکه میزان هدر رفت انرژی را نیز بیشتر می‌کنند.

وی با تاکید بر لزوم فرهنگ سازی مدیریت مصرف انرژی در کشور افزود: باید به سمتی حرکت کنیم تا کارکرد وسایل گازسوز بهبود و مصرف انرژی در آنها بهینه شود. از جمله این وسایل بخاریها هستند. هم اکنون بخاریهای مورد استفاده مردم عمدتا دارای رده انرژی پایینی هستند و این در حالی است که شرکت های تولید کننده بخاری در خراسان رضوی آمادگی تولید نمونه هایی با کیفیت A و  Bرا دارند.

فانی با بیان این مطلب که در حال حاضر آزمایشگاهی برای تست و آزمون عملکرد بخاری هایی در رده A و  B که دارای فن در مسیر احتراق باشند وجود ندارد گفت: بزودی با راه اندازی یک آزمایشگاه تخصصی توسط شرکت گاز خراسان رضوی برای اولین بار در کشور بستر آزمون بخاری های فن دار بر اساس استاندارد ملی 19940 محقق خواهد شد.

مدیرعامل شرکت گاز استان تصریح کرد: طبق تحقیقات انجام شده مابه التفاوت هزینه جایگزینی بخاری های رده انرژی A و B با رده‌های F و G  در کمتر از دو سال برای مصرف کننده بازگشت سرمایه خواهد داشت.

فانی با بیان این مطلب که در سال گذشته تصمیمات بسیار خوبی در این زمینه گرفته شده است تصریح کرد: در تلاش هستیم تا با یک برنامه ریزی درست و اصولی، موانع موجود برای جایگزینی بخاری هایی با رده انرژی A و  B با مدل های قدیمی را در کشور برطرف کنیم.

به گفته مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی، تلاش در جهت کاهش مصرف گاز در بخش های مختلف کشور زمینه ساز ماندگاری این نعمت الهی برای آیندگان است.

نظرات