شورای راهبردی منطقه پارس به کمک تأمین تجهیزات بیمارستانی می‌آید

شورای راهبردی شرکت های پتروشیمی منطقه پارس به منظور مشارکت در امر تجهیز بیمارستان‌ها و درمانگاه‌های منطقه پارس جنوبی، مبلغ ۹۰ میلیارد ریال به خرید لوازم و تجهیزات پزشکی ضروری اختصاص داد.

رئیس شورای راهبردی شرکت‌های پتروشیمی منطقه پارس ضمن اعلام این خبر گفت: این تجهیزات و لوازم پزشکی بر اساس نیاز مراکز درمانی منطقه و با نظر مسئولین و کارشناسان سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت و توسط کارشناسان  خبره بهداشت و درمان صنعت نفت و از معتبرترین برندهای موجود انتخاب و خریداری شده است.

وی افزود: کار خرید این تجهیزات به اتمام رسیده و ان شاالله در روزهای آینده به بیمارستان‌های  منطقه تحویل داده خواهد شد.

این مسئول در خصوص اهداف اجرای این طرح اظهار کرد: شورای راهبردی شرکت‌های پتروشیمی منطقه پارس در همراهی با جامعه پیرامونی در مقابله با اپیدمی ویروس کرونا و با هدف ارتقاء سطح توانمندی مراکز درمانی منطقه پارس جنوبی، نسبت به تأمین اقلام مورد نیاز آنها اقدام کرده است.

مسعود حسنی تاکید کرد: این تجهیزات مبتنی بر نیازسنجی‌های کارشناسی و بر اساس مشکلات درمانی شناسایی شده در مراکز درمانی منطقه به ویژه در ارتباط با بیماران مبتلا به ویروس کرونا در منطقه خریداری شده‌اند.

دستگاه تنفس مصنوعی، ونتیلاتور ثابت، تخت آی‌سی‌یو، دستگاه سونوگرافی، ویدئو لانگوسکوپ، انواع دستگاه اکسیژن ساز، نیولایزر، پالس اکسی‌متر، دستگاه اتوسکوپ و افتالموسکوپ‌، دی‌سی شوک، پمپ اینفوژن، انواع مانیتور علائم حیاتی، ویلچر، ساکشن دوشیشه، دستگاه دیالیز RO و... برخی از تجهیزات و لوازم خریداری شده در این طرح و مراکز درمانی بهره مند از این تجهیزات بیمارستان زینبیه خور موج، بیمارستان امام خمینی کنگان، بیمارستان شهید گنجی دشتستان، بیمارستان نبی اکرم (ص) عسلویه، بیمارستان توحید جم، درمانگاه ابن سینا شیرینو و بیمارستان امام هادی (ع) دیر هستند.

نظرات