برگزاری همایش انرژی در رومانی با حضور سفیر کشورمان در بخارست

همایش انرژی در بخارست به صورت آنلاین با حضور مقامات و فعالان برجسته رومانی و همچنین سفیر ایران در این کشور با موضوع استراتژی‌های مطرح در حوزه سرمایه‌گذاری شرکت‌های نفتی فعال در زمینه انرژی در بخارست برگزار شد.

به گزارش مشعل نيوز، در این همایش که روز پنجشنبه در بخارست، پایتخت این کشور برگزار شد، درباره موضوعاتی از جمله سیاست های راهبردی مطرح در حوزه چگونگی بهبود وضع اتحادیه اروپا پس از پاندمی کووید-۱۹ و سیاست های راهبردی مربوط به سرمایه گذاری شرکت های دولتی فعال در زمینه انرژی صحبت شد.

آزادسازی قیمت های انرژی در رومانی از اول ماه ژوئیه، پیامدهای کاهش مصرف انرژی در زمان ویروس همه گیر کرونا، میزان امنیت انرژی در رومانی، سرمایه گذاری در سهام شرکت های انرژی در بورس، چگونگی تأثیر پاندومی کووید-۱۹ بر فعالیت شرکت های انرژی و قیمت های انرژی در رومانی در مقایسه با دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا، از دیگر موضوعات سخنرانان در این همایش بود.

«مرتضی ابوطالبی» سفیر کشورمان در رومانی در این همایش با تمرکز بر توانمندی ایران در حوزه انرژی به پیشینه مثبت روابط ایران و رومانی در حوزه انرژی، سیاست های راهبردی دو کشور در زمینه انتقال انرژی و موقعیت بی نظیر جغرافیایی ایران در راستای انتقال انرژی از منطقه خاورمیانه به اروپا، سخن گفت.

وی همچنین به توانمندی شرکت های ایرانی در لوله گذاری نفت و گاز، تولید، تجهیز و تعمیر برج های انتقال نیرو و تجهیزات پست، توربین های گازی و بخار، توربین های بادی، قطعات یدکی توربین ها، ساخت و نصب ژنراتورهای حرارتی و آبی، کمپرسورهای توربو و سیستم های کنترل و ایمنی و  تولید توربین های گاز و کمپرسورهای سانتریفیوژ اشاره کرد.

سفیر ایران امکانات همکاری فعالان دو کشور در حوزه انرژی را یادآور شد و  همچنین طرح دو پیشنهاد همکاری مشترک آماده اقدام نظیر ساخت مخازن ذخیره سازی و مخازن گاز طبیعی مایع و احداث کارخانه انبار قیر توسط سرمایه گذاران ایرانی و  رومانیایی در بخارست را در این همایش مطرح کرد.

نظرات