پالایشگاه گاز فاز 19 پارس جنوبی-عسلویه

 مدیر فاز ۱۹ مجتمع گاز پارس جنوبی گفت: تعمیرات اساسی پالایشگاه دهم مطابق برنامه از تاریخ ۲۰ خرداد با رعایت دقیق پروتکل‌های بهداشتی و با در نظر گرفتن شرایط فعلی بیماری کرونا آغاز می‌شود.

به گزارش مشعل نيوز؛ «سهیل رفیعی»ا،  با اشاره به اینکه این تعمیرات با هدف تولید پایدار در سالی که به نام جهش تولید نامگذاری شده به مدت ۲۳ روز انجام خواهد شد، ‌افزود: تعمیرات سال جاری فاز ۱۹ در مجموع  برای یک ‌هزار و ۶۶۹ بخش برنامه‌ریزی شده است.

وی با بیان اینکه تعویض بستر کاتالیستی ردیف اول گازی، ترمیم پوشش داخلی و بازرسی Preflash Drum  از فعالیت‌های این بازه است، گفت: بازرسی و تمیز کاری ریبویلرهای برج احیا، بازرسی و تعمیرات جزئی مشعل‌ها، ترمیم داخلی مخزن سولفور، رفع نشتی از خطوط هدر بخار، رفع مشکلات مکانیکی انواع شیرالات نیز در تعمیرات سال جاری انجام می‌شود.

مدیر فاز ۱۹ مجتمع گاز پارس جنوبی تمیزکاری و بازرسی از انواع درام را از دیگر آیتم‌های مهم تعمیراتی دانست و گفت: ترمیم پوشش داخلی و بازرسی DSO seperator، بازرسی از مبدل‌های حرارت، تعمیرات پیشگیرانه آیتم‌های برقی و ابزار دقیقی که در حالت نرمال قابل انجام نیستند نیز از مهم‌ترین فعالیت‌هایی است که  در تعمیرات اساسی ۱۳۹۹ با همکاری واحدهای بهره‌برداری، تعمیرات، مهندسی، بازرسی فنی و ایمنی انجام خواهد شد.

  

نظرات