فعالیت صنایع آلاینده متوقف شود/ سمنان در معرض آلودگی

استاندار سمنان با اشاره به اینکه این منطقه باوجود پهنه کویری گسترده و هم‌جواری با تهران در معرض آلودگی هوا قرار دارد، گفت: فعالیت صنایع آلاینده در استان باید متوقف شود.

به گزارش  پايگاه خبري مشعل؛  علیرضا آشناگر  در دیدار با مدیرکل محیط‌زیست سمنان به میزبانی دفتر استاندار ضمن بیان اینکه محیط‌زیست و حفظ آن جز اولویت‌های مهم دولت است، اظهار داشت: این منطقه باوجود پهنه کویری گسترده و هم‌جواری با تهران در معرض آلودگی هوا قرار دارد و باید تمهیدات لازم برای جلوگیری از شیوع آلودگی در این استان اندیشیده شود.

وی بابیان اینکه جلوگیری از فعالیت صنایع آلاینده در استان سمنان در دستور کار قرار دارد، تصریح کرد: دولت هیچ‌گاه تمایلی به توسعه‌ی صنعتی به قیمت تخریب محیط‌زیست ندارد و بر این باور هستیم که در حال حاضر تخریب و خام فروشی کمکی به توسعه‌ی استان نمی‌کند.

ایجاد استانداردهای زیست‌محیطی در سمنان

استاندار سمنان با تأکید بر لزوم ارتقای شاخص‌های محیط‌زیست در سطح استان بیان کرد: فعالیت گسترده برای ایجاد استانداردهای زیست‌محیطی باید تقویت شود و از هر ظرفیتی در این راستا استفاده شود.

آشناگر با اشاره به آلودگی هوای تهران در طی هفته گذشته و تعطیلی مدارس خاطرنشان کرد: تأثیرپذیری استان‌های هم‌جوار چالشی است که استان سمنان را نیز با آن درگیرمی‌کند و این موضوع نشان می‌دهد که ما به‌موازات توسعه‌ی صنعتی در کشور توجهی به پیوست زیست‌محیطی آن نداشتیم.

وی با تأکید بر اینکه سازمان محیط‌زیست جایگاه ویژه‌ای در مباحث مهم و اساسی کشور دارد، یادآور شد: هرگونه اظهارنظر غیر کارشناسی در حوزه محیط‌زیست توسط متولیان پرهیز شود و تمامی نظرات بر اساس مطالعات و استدلال‌های کارشناسی ارائه شود.

استاندار سمنان بابیان اینکه ظرفیت‌های زیست‌محیطی خوبی در استان وجود دارد که حفظ این ظرفیت‌ها باید در اولویت نخست قرار گیرد، ابراز داشت: دولت تدبیر و امید با اختصاص اعتبارات ارزشمند و مناسب ملی همواره از سازمان محیط‌زیست حمایت می‌کند.

نظرات