تمرین عملیات آزادسازی کشتی ربوده شده و اطفای حریق در رزمایش دریایی

یگان‌های شناور ایران، روسیه و چین در سومین روز از رزمایش دریایی عملیات‌ آزاد سازی کشتی ربوده شده و اطفای حریق را تمرین کردند.

به گزارش  پايگاه خبري مشعل؛ در سومین روز از رزمایش مرکب دریایی ایران، روسیه و چین و بر اساس سناریو از پیش تعیین شده، یگانهای سطحی و پروازی عملیات آزادسازی دو کشتی تجاری که از خلیج‌فارس در حال عزیمت به سمت آب‌های بین‌المللی بودند و مورد ربایش توسط دزدان دریایی قرار گرفتند، را اجرا کردند.

در این مرحله پس از ارسال پیام اضطراری کشتی‌های تجاری به مرکز MRCC چابهار، ابتدا منطقه عملیات توسط بالگرد SH-۳ نداجا مورد شناسایی و جستجو قرار گرفت و سپس ناوشکن البرز بعنوان یگان فرماندهی رزمایش، شناورهای رزمی مستقر در منطقه را برای انجام عملیات آزادسازی به دو گروه متشکل از یگان‌های ایران، روسیه و چین تقسیم کرد.

در ادامه نیروهای عملیات ویژه با فرود آمدن از هوا و سطح بر روی عرشه کشتی ربوده شده، دزدان دریایی را دستگیر و عملیات آزادسازی کشتی را اجرا کردند.

اجرای عملیات اطفای حریق کشتی، دیگر تمرینی بود که در خلال عملیات آزادسازی کشتی تجاری ربوده شده تمرین شد.

پس از اجرای این عملیات، یکی از کشتی‌های آزادسازی شده توسط یدک کش روسی برای تمرین، یدک کشیده شد.
رزمایش دریایی مرکب ایران، روسیه و چین از روز سه شنبه درآبهای دریای عمان و شمال اقیانوس هند در منطقه ای به وسعه ۱۷ هزار کیلومتر مربع آغاز شده است.

نظرات