نماینده مجلس: باید دنبال استیضاح روحانی برویم

 یک نماینده اصولگرای مجلس دهم، با طرح این ادعا که مردم خوبی داریم ولی برخی مسئولان دنبال ساقط کردن نظام‌اند، گفت: دنبال از حد نصاب افتادن کابینه دوازدهم هستیم و در شرایط فعلی استیضاح هر وزیری که به مجلس بیاید رأی می‌آورد. در عین حال بعد از ساقط شدن دولت هم می‌توانیم بودجه اداره کشور را تامین کنیم.

شهاب نادری، با بیان اینکه دولت روحانی بدترین دولت است، گفت: آقای روحانی خودش بهتر می‌داند از روز اول با دولت او همراه بودیم و هر وزیری که به مجلس معرفی کرد به او رأی می‌دادیم، هرچند مخالف دیدگاه‌های او بودیم و هستیم، ولی آقای روحانی بدون هماهنگی با مردم و نمایندگان مجلس که باید در رأس عموم باشند مصوبه‌ای را در زمان نامناسبی اجرا کرد. ما توقع داشتیم آقای روحانی هم مثل آقای احمدی‌نژاد عمل می‌کرد که برای هدفمندی یارانه‌ها از یک ماه قبل اطلاع‌رسانی کرد، به امام‌جمعه احترام می‌گذاشت و حرمت نمایندگان مجلس را حفظ می‌کرد و برای فرمانداران و بخشداران احترام قائل بود؛ یعنی به مردم احترام می‌گذاشت و آنها را در جریان امر قرار می‌داد.
 
نماینده مردم پاوه، جوانرود و ثلاث باباجانی در مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: آقای روحانی با عجله در اجرای افزایش قیمت بنزین برای دشمنان خوراک رسانه‌ای درست کرد. نادری در پاسخ اینکه این مصوبه تصمیم سران هر سه قوه بوده است، توضیح داد: آقای رئیسی نوشته است این اجرای مصوبه با شرط اجرایی شود و آقای روحانی به جای اجرای ناگهانی این مصوبه در ششمین سال عمر خود، باید مدیریت سوخت را طی پنج 6 سال گذشته به صورت پلکانی اجرا می‌کرد. بحث ما اجرای ناگهانی آن است وگرنه موافق گران شدن بنزین تا هفت هزار تومان هم بودیم. آقای روحانی کاری کرده که حتی آقای زیباکلام، که از مدافعان او بوده، امروز منتقدش شده و من، که در انتخابات سال 96 رئیس ستاد آقای رئیسی بوده‌ام و به او رأی نداده‌ام و دولت هر آنچه در توان داشته علیه من انجام داده است، منتقد او هستم.
 
عضو فراکسیون ولایی مجلس دهم با انتقاد از اینکه طی 6 سال گذشته نمایندگان نتوانسته‌اند با رئیس‌جمهوری ملاقاتی داشته باشند، گفت: ما به عنوان نمایندگان مجلس ایران وقتی به کشور دیگری می‌رویم و درخواست ملاقات با وزیر یا مسئول آن کشور را داریم پنج دقیقه بعد این ملاقات میسر می‌شود، اما سال‌هاست ما مجمع نمایندگان استان‌های مختلف درخواست ملاقات با رئیس‌جمهوری را داده‌ایم تا حرف‌هایمان را بزنیم و درد دل کنیم، با این حال کسی تاکنون موفق به دیدار با او نشده است. در صورتی که اگر نماینده‌ای تقاضای ملاقات با آقای احمدی‌نژاد را داشت 24 ساعت بعد این دیدار صورت می‌گرفت.
 
نادری همچنین با تاکید بر رأی‌آوری استیضاح وزرای مطرح‌شده گفت: مطمئن باشید در این شرایط مجلس دست روی استیضاح هر وزیری بگذارد این استیضاح رأی می‌آورد، چون نمایندگان از وضعیت فعلی عصبانی هستند. بنابراین استیضاح هر وزیری را که امضا کرده‌ایم رأی می‌آورد. نماینده اصولگرای مردم پاوه در مجلس، با اشاره به اینکه دنبال از حد نصاب افتادن دولت دوازدهم هستند، گفت: در صورت رأی‌آوری استیضاح‌های مطرح‌شده، وزرای فعلی دولت دوازدهم از حد نصاب می‌افتد، ما با تشکیل مجدد کابینه دولت مشکلی نداریم و در پی این اتفاق هستیم.
 
نادری اضافه کرد: آقای روحانی کاری کرده است که اگر مقام رهبری از این تصمیم حمایت نمی‌کرد، همه چیز به هم می‌ریخت، اما چون ما گوش به فرمان رهبری هستیم در مقابل این تصمیم کوتاه آمدیم و سکوت کردیم. حمایت رهبری از این تصمیم بود که باعث شد نظام حفظ شود و آرامش و امنیت نظام باقی بماند. رئیس‌جمهوری حتی با یکی از وزرای خود هم برای افزایش قیمت بنزین مشورت نکرده بود و آنها را در جریان اجرای این مصوبه قرار نداده بود. وزیر نفت 2 روز قبل از اجرای این تصمیم اعلام کرده بود که قیمت بنزین گران نخواهد شد، ولی این اتفاق افتاد و ما هم استیضاح وزیر نفت را با تعداد امضای بالا کلید زدیم.
 
نماینده مردم پاوه در مجلس، با تاکید بر اینکه آقای روحانی به عنوان رئیس اجرایی دولت مسئول اتفاقات اخیر است، گفت: حتی اگر کابینه دوازدهم از حد نصاب بیفتد، ما هیچ مشکلی نداریم و دنبال استیضاح خود رئیس‌جمهوری هم هستیم. اولین امضاها برای استیضاح آقای روحانی بود. بنابراین ما می‌خواهیم کابینه‌اش را ساقط کنیم و کم‌کم دنبال استیضاح روحانی برویم. مردم خوبی داریم در حالی که مسئولان ما خوب نیستند و این مردم‌اند که اجازه نمی‌دهند برخی مسئولان نظام را ساقط کنند. وی در پاسخ این سوال که در صورت استیضاح وزرا و از حد نصاب افتادن کابینه و حتی استعفای رئیس‌جمهوری و ساقط شدن دولت دوازدهم، در شرایط تحریمی و مشکلات اقتصادی موجود، با چه بودجه و از چه منبعی می‌خواهید کشور را اداره کنید، گفت: قطعاً در این باره مشکل بودجه نداریم و برای حل این موضوع شرایط پولی ما بد نیست و مشکل خاصی پیش نخواهد آمد.

مرجع : اعتمادآنلاین

نظرات