پایداری کامل شبکه گاز خوزستان پس از زلزله

پس از زلزله ۵.۷ ریشتری که صبح امروز استان خوزستان را لرزاند، سخنگوی شرکت ملی گاز ایران از وصل تمام انشعابات گاز این استان خبر داده است.

محمد عسگری، رئیس روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا، با بیان این مطلب ادامه داد: شبکه گاز در وضعیت پایداری در این استان قرار دارد و هیچ گزارشی درمورد آسیب احتمالی به این شبکه تا کنون دریافت نشده است.

وی ادامه داد: با توجه به این شرایط، اکنون شبکه گاز به طور کامل وصل است و هیچ قطعی گازی بر اثر زلزله در خوزستان وجود ندارد.

همچنین «قاسم صالحی» مدیر روابط عمومی شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا از آغاز انجام اقدامات ایمنی و تدابیر پیشگیرانه در مناطق آلوده به نفت و گاز در سطح شهر مسجدسلیمان پس از وقوع زمین لرزه خبر داد و گفت: بررسی میدانی در ۶ منطقه آلوده به نشت نفت و گاز در شهر مسجدسلیمان توسط واحدهای عملیات و نیز ایمنی و محیط زیست (HSE) این شرکت شروع شد.

عسگری اضافه کرد: زمین لرزه به هیچکدام از تأسیسات نفتی در حوزه مدیریت شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان آسیب نزده است و هم اکنون روند فعالیت در تأسیسات نفتی عادی است.

زمین لرزه‌ای به قدرت ۵.۷ ریشتر پیش از ظهر روز دوشنبه در مسجدسلیمان به وقوع پیوست که کانون آن در منطقه گلگیر در ۴۵ کیلومتری شهر مسجد سلیمان بود.

تاکنون پنج پس لرزه پس از زلزله اصلی در منطقه رخ داده است. این زمین لرزه در بیشتر نقاط خوزستان احساس شد.

  

نظرات