مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران پیش بینی کرد، مصرف بنزین تعطیلات نوروز سال ٩٨ به روزانه ١٠٧ میلیون لیتر افزایش یابد که بیش از ١٢ درصد رشد خواهد داشت.

به گزارش مشعل؛ «سیدمحمدرضا موسوی‌خواه»  در نشست خبری با تشریح برنامه های خدمات رسانی به مسافران نوروزی و طرح نظارت بر عرضه مطلوب فرآورده‌های نفتی افزود: ذخیره سازی مناسب ذخایر سوختی برای نوروز انجام شده است.
وی اضافه کرد: راه اندازی سامانه 09627 برای انتقال مشکلات مربوط به سوخت رسانی و اپلیکیشن باک برای یافتن پمپ بنزین در جاده های مواصلاتی از جمله اقدامات انجام شده برای تقویت روند تامین سوخت و نظارت بر روند سوخت رسانی است.

** تولید روزانه 25 میلیون لیتر بنزین یورو
مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گفت: به طور میانگین روزانه ٢5 میلیون لیتر بنزین یورو 4 در کشور تولید و توزیع می‌شود. 
موسوی‌خواه گفت: در سال آتی عرضه بنزین سوپر در کشور به صورت مستمر انجام خواهد شد و میزان تولید آن به روزانه پنج میلیون لیتر افزایش می یابد.
وی افزود: در سال ٩6 به طور میانگین روزانه 3.5 میلیون لیتر بنزین سوپر مصرف شده که این میزان در سال ٩٧ به روزانه 5.5 میلیون لیتر رسیده است.
وی گفت: در بیش از 55٧ جایگاه کلانشهرها و محورهای مواصلاتی کشور گازوییل یورو 4 توزیع می‌شود. 

** رانندگان کارت سوخت شخصی را همراه داشته باشند
مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گفت: اگرچه کارت جایگاه‌داران در بین جایگاه‌ها برای ایام نوروز توزیع شده است، اما مسافران به ویژه آنهایی که به استان سیستان و بلوچستان سفر می‌کنند، کارت سوخت شخصی خود را همراه داشته باشند. 
موسوی‌خواه با بیان اینکه در سال ٩٨ حق العمل کامل به جایگاه داران عرضه سوخت پرداخت خواهد شد، افزود: امیدواریم این اقدام مشکلات جایگاه داران را به حداقل برساند. 

** افزایش 12 درصدی مصرف بنزین در نوروز
مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گفت: برای پنج روز پایانی سال، مصرف روزانه 110 میلیون لیتر بنزین پیش بینی شده است.
موسوی‌خواه افرود: مصرف بنزین در ١4 روز ابتدایی سال ٩٨ به روزانه ١٠٧ میلیون لیتر افزایش می یابد که رشد بیش از ١٢ درصدی خواهد داشت.
وی ادامه داد: پیش بینی می شود مصرف بنزین در سال ٩٨ با 10.2 درصد رشد به روزانه ٩٧ میلیون لیتر بنزین افزایش یابد.

** سوخت رسانی مطلوب در نوروز
مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی به برنامه های در دست اجرا برای سوخت‌رسانی مطلوب به مسافران نوروزی اشاره کرد و گفت: اعزام بازرسان به مناطق، استقرار جایگاه‌های سیار در مسیرهای پر تردد و افزایش نظارت‌های کمی و کیفی روزانه از جمله اقدامات برای تعطیلات نوروز است.
موسوی‌خواه اظهار داشت: با توجه به افزایش نرخ بلیط هواپیماها، پیش‌بینی می‌کنیم سفرهای زمینی و مصرف بنزین در نوروز افزایش یابد.
وی گفت: امسال حدود هفت میلیارد لیتر فرآورده در نیروگاه‌های کشور توزیع شده که نسبت به پارسال رشد داشته است.
موسوی‌خواه گفت: میزان بدهی شرکت های هواپیمایی بابت سوخت اکنون به 600 میلیارد تومان کاهش یافته است.

** قطع واردات بنزین
مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گفت: امسال به طور میانگین روزانه 4.1 میلیون لیتر بنزین سوپر به کشور وارد شد، اما در سال ٩٨ یک لیتر بنزین هم به کشور وارد نخواهد شد. 
وی ادامه داد: امیدوارم اخبار خوش صادرات بنزین در سال ٩٨ از طریق بورس به زودی اعلام شود. 
به گزارش ایرنا، طرح بازدید نوروزی و کنترل مجاری عرضه فرآورده‌های نفتی با حضور سید‌محمدرضا موسوی‌خواه مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی عصر امروز آغاز شد. 

نظرات