معاون هماهنگی توزیع شرکت مادر تخصصی توانیر گفت: تلاش مجموعه وزارت نیرو بر تامین برق، پیشگیری و کاهش خاموشی ها در تابستان 98 متمرکز شده است.

به گزارش مشعل؛محمود رضا حقی فام در مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل شرکت توزیع برق استان البرز افزود: در سال های اخیر مدیریت ها به لحاظ اقتصادی در شرایط مناسبی نیست و ما نیاز داریم بهره وری اقتصادی را در مجموعه خود تقویت کنیم.
وی بیان داشت: مقاوم سازی شبکه های توزیع در مقابل پدیده های طبیعی و سایبری مورد توجه ویژه قرار گرفته و اکنون بهترین نیروهای انسانی متخصص کشور در صنعت برق به کار گرفته شده تا مشکلات این بخش مرتفع شود.
حقی فام گفت: با تمام محدودیت ها صنعت برق را سر پا نگه خواهیم داشت و تلاش ها بر این است تا نوسان برق در تابستان سال 98 مدیریت شود.
وی ادامه داد: برهمین اساس اعضای هیات مدیره شرکت های توزیع برق کشور برنامه اصلاحی در زمینه نیروی انسانی در دستور کار قرار داده و کسانی که انگیزه، توانایی و شناخت از حوزه ماموریت دارند برای مسئولیت ها در این بخش انتخاب می شوند.
معاون وزیر نیرو تاکید کرد که شفافیت مالی و تکریم ارباب رجوع خط قرمز است و در این زمینه توجه ویژه خواهد شد.
وی بیان داشت: صنعت برق دارای مولفه های امنیتی، اقتصادی و غیره است زیر این بخش به عنوان زیر ساخت در بخش های صنعت، کشاورزی، بهداشت و ... است و از اهمیت فراوانی برخوردار بوده که در سال 98 اهمیت صنعت برق دو چندان می شود.
حقی فام گفت: اکنون 64 هزار نیروی در بخش توزیع برق کشور فعالیت دارند و از صنعت برق برای تامین نیازهای ایران اسلامی حفاظت می کنند .
ناصر اسکندری مدیرعامل پیشین شرکت توزیع برق البرز نیز گفت: اکنون بیش از یک میلیون و 320 هزار مشترک در البرز داریم .
وی افزود: یک درصد مشترکین در البرز بالای 41 درصد انرژی استان را مصرف می کنند یعنی خدمات شرکت توزیع برق البرز منجر به ارزش افزوده می شود.
وی اظهارداشت: میزان مصرف برف البرز سال 91 از 4.5 میلیارد کیلو وات در ساعت به 6 میلیارد کیلو وات ساعت در سال 96 رسید.
اسکندری گفت: امسال میزان هدررفت برق در البرز به 11.9 درصد رسید که این روند ادامه دارد.
وی بیان داشت: مدت زمان واگذاری انشعاب برق به مردم البرز از 71 روز در سال 91، اکنون به 5 روز رسیده است.
در این آئین بهنام بیات به عنوان مدیرعامل شرکت توزیع برق استان البرز معرفی و از خدمات اسکندری تجلیل شد.

نظرات